Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    válasz Sokimm #44142 üzenetére

    Eljutottam oda, hogy a HomeGroup-ot ne keressem win10 alatt, és a win7 starter se képes létrehozni, ezért sima megosztási mappákat hoztam létre (1-1 mindkét pc-n), és megosztottam full access-al (írás olvasás, mindenki számára), jelszóvédelem nélkül.
    A hálózati mappáknál win7 alatt csak a win10 médiaeszköz megosztást látom csak, mappa struktúrát nem.
    A win10 oldalról közelítve, látom a win7 mappa nevet a hálózati fában, de hozzáférési jogom nincs.

    (ugyan ez a szöveg, semmi használható hibakóddal)

    A másik gépen a megosztási mappán jobb klikk, jogosultságok kezelésénél mindenki hozzáférhet, ír/olvas, nincs korlátozva, de úgy hiszem, hogy mivel még magát a win7 pc mappáit sem látom, nem a mappa jogosultságával van a gond, hanem valami pc szintű jogosultsággal.

    Ki merre indulna, hogy a hálózaton látható gépeket elérhetővé tegye a másik számára?

    szerk.: A neten homegroup nélküli megosztásos linkeket böngészek, de egyik se vitt sikerrel, így alternatívaként kérdenzém, hogy nem lehetséges az, hogy egy mappának fix IP-t állítok, amit totalcommanderből elérek a win10 alól, és tudok file-okat hozni vinni?
    A vezérlés leginkább a win10 oldalról lenne, a win7 csak éjjel nappal be van kapcsolva, tehát a connect/disconnect ftp megoldás is jó lenne itt..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák