Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz mezis #33159 üzenetére

    ejjj de jó hogy betévedtem ide és olvastam amit írtál.
    nekünk három szobás lakásban van kettő tp-link routerünk és egy T-s router és modem egyben.
    Kábelen csatlakozik a két router a modemes routerhez
    majd egy egy szobába adja le a wi-fi jelet az eszközöknek, mobil tablet, stb.
    érdemes akkor a leírtak alapján a csatornát változtatni, hogy minél "távolabb" legyenek egymástól?
    bár nem tapasztalok bezavaró tényezőt, de azért érdemes állítani? vagy ha rendben van, akkor nem bolygassam szerinted?
    válaszod előre is köszönöm :R

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz mezis #33159 üzenetére

    közben én is megnéztem, rákérdeztem a router-em topicjában, szóval úgy néz ki elsőnek kipróbálom az UTP-n keresztüli kapcsolatot és azzal a lenti wifi megküldését egy másik routerrel (fent amúgy nem szükséges a wifi-jel, csak azért kapcsoltam volna be, hogy lefele sugározzon, hogy legyen mit tovább lőni...)
    az elhelyezés miatt kérdéses még nekem, hogy jó lesz-e az UTP, mert az a téglalap alapterületű ház egyik végében megoldható csak, míg a wifi-s jeladás ugye jobb lenne a közepén a téglalapnak, ahol egyébként az emeleti router is van. de ezt majd kimérem, melyik jobb.

    a linkhez: már láttam és használtam is ezt a leírást, de nekem nem sikerült a DHCP tartományon kívüli IP-vel működésre bírni a sorban második routert - (sajnos a t-home HGW-je, egy CISCO router nem ad ki IP-t a DHCP tartományon kívül, még static IP-t sem - ez a leírásában is benne van).
    mondjuk most egy új router lesz az első számú (ASUS an56u), megnézem annál hogy működik.

    @MaCS_70 és Jerry311 és And: elvileg belső antennás az a router, ami fentről adná a jelet és ráadásul nem is variálható, hogy mondjuk vízszintesen vagy függőlegesen tartom. szóval majd meglátom mi lesz, ha esetleg az UTP megoldás nem működne és mindenképpen wifi kell.

    nagyon köszönöm a segítségeteket!

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

Új hozzászólás Aktív témák