Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabsz13

    aktív tag

    sziasztok!

    röviden visszaolvastam gigabit-es témában, de nem találtam hasonló problémát, így felteszem a kérdésemet, remélem valaki tud valami megoldást:

    most vettem egy gigabit képes routert (TP LINK, TL-WR1043ND) és mikor összekötöttem az asztali gépemmel, akkor azt vettem észre, hogy a net az eddigi 15 Mbit/s helyett éppen hogy 1 Mbit/s sebességgel jön...

    ekkor megnéztem a hálózati beállításokat és kézzel az addig "auto negotiation" beállítást átraktam "1.0 Gbps full duplex" beállításra. a probléma megmaradt. mikor átraktam "100 Mbps full duplex" beállításra, az internet újra 15 Mbit/s sebességgel dübörgött. (lásd kép)

    ezután megnéztem a "Diagnostics" gomb alatt, hogy mi a helyzet és azt adta ki, hogy a kábel a gond...kipróbáltam egy HAMA CAT5e és egy noname CAT6 kábellel is, de mindig ugyanaz volt az eredmény:

    a legújabb LAN driver van fent az alaplaphoz.
    van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?
    előre is köszi!

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz csabsz13 #19360 üzenetére

    sziasztok!

    erre van esetleg ötlete valakinek? tudok tenni valamit? lehet, hogy hibás az alaplap?
    [link]

    köszi
    csaba

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    sziasztok!
    kérdésem lenne. most költöztünk egy felújított házba és kicsit átalakult az eddig működő otthoni hálózatom - kis hibával találkoztam emiatt.

    eddig az volt a felállás, hogy bejött a t-home internet, az ő cisco routerükbe közvetlenül be volt kötve az én TP-LINK1043ND routerem. ez szórta a wifi-t (a t-home le volt tiltva) és ebbe a TP-LINK-be volt bekötve nekem a PC-m és az asztali médialejátszóm. a TP-LINK routerben van egy USB-n csatlakoztatott HDD, amire jön a torrent és az ott található tartalmat le tudtam játszani a médialejátszómmal.

    az új házban a padláson bejövő t-home vezeték még ott bemegy az ő cisco routerükbe. a router mellett van a falban 5 LAN csatlakozó, mindegyik megszámozva megy 1-1 szobába + nappaliba 3.
    a TP-LINK1043ND router most az egyik szobába került le, ott továbbra is direkbe ebbe van bekötve a PC-m, internet van, minden rendben. azonban az asztali médialejátszó a nappaliba került, így most az nem direktbe van bekötve a TP-LINK-be, hanem ugye a T-home cisco routerébe van direktbe bekötve és elvileg azon keresztül kellene elérje a TP-LINK-et és a hozzá kapcsolt USB HDD-t.
    na ez nem működik most, sőt igazából a helyi hálózatot nem is látja a médialejátszó, pedig IP címet is rendeltem hozzá a T-home cisco router kezelőfelületén és beállítottam a médialejátszó kezelőfelületén is azt az IP címet számára dedikáltként.

    van-e valami, amit még be kellene állítanom (pl. a TP-LINK-en) vagy eleve ez a felállás nem is működhet így?
    +1: eddig a PC ha alvásból lett visszahozva, pillanatok alatt volt LAN kapcsolat. most erre jó 20-30 másodpercet várni kell (talán többet is). ez simán csak azért van, mert "hosszabb" lett a hálózat?

    nagyon köszönöm ha végigolvastátok a szenvedéseimet :-) és főleg ha még választ is tudnátok adni! :R

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz jerry311 #32453 üzenetére

    a T-home cisco 4 LAN portjából jön ki 3 LAN kábel és be vannak dugva azokba az aljzatokba az emeleten, amik mennek:
    1. T-home IPTV doboz felé (nappali1)
    2. asztali médialejátszó felé (nappali2)
    3. a TP-LINK router felé (1es szoba)

    a nappaliban a leérkező LAN aljzatokba (3 aljzat lett beépítve, amihez csőben jönnek direktbe fentről a kábelek) be vannak dugva az IPTV doboz (nappali1) és a médialejátszó is (nappali2). ezeket a T-home szerelője beszámozta fent a routernél és lent a nappaliban is, szóval itt nem lehet hiba, hogy másikba kell bedugni.
    a szobában pedig megintcsak bedugtam a LAN aljzatba a TP-LINK router-t (a bemenő LAN porton keresztül) és a router kimenő portjainak egyikébe a PC-t. itt a net megy, wifi-t is szórja rendesen.

    remélem arra válaszoltam, amiről kérdeztél :B

    még talán fontos infó, hogy pl. a T-home cisco kezelőfelületét el tudom érni a wifi hálózaton (TP-LINK) keresztül pl. egy laptoppal.

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz jerry311 #32455 üzenetére

    igen, az! :B

    (#32456) mobilizmo: én is ezen gondolkoztam, bár kicsit kényelmetlenebb lesz a dolog. de akkor ezek szerint nem megoldható, amit szerettem volna eredetileg? ez az alhálózat az, amit az eszközök submask-nak hívnak?

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz jerry311 #32458 üzenetére

    ezt értem! :-D
    tehát mivel mostantól ugye már nem a TP-LINK osztja az észt, ezért ő is csak egy hálózati végpont lett?
    de ettől még a TP-LINK másik LAN portjából mehet tovább a net a PC felé? azzal nem lesz gond? csak mert ott a szobában 1 db LAN aljzat van, tehát nem tudom a PC-t bedugni egy másikba.

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz mobilizmo #32461 üzenetére

    köszi! most a fenti részen egyenlőre nem kell külön wifi, külső elérés pedig eddig sem volt használatban, így ez tökéletes megoldás lesz.
    (#32460) jerry311: neked is köszönöm a gyors segítséget, este rá is repülök a beállításokra.

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #32522 üzenetére

    az az érdekes, hogy pont most akartam így összerakni az otthoni hálózatot (itt kaptam ugyanezt a leírást), de valamiért a DHCP-n kívüli IP címmel nem sikerült (ha beállítottam, nem lett elérhető a switch (amúgy egy TPLINK router az), bár átjött a net, sokszor eltűnt).
    beraktam neki (a B jelűnek) az A jelű DHCP tartományon belüli IP címet és azóta gond nélkül adja tovább a jelet, LAN-on és WiFi-n is.
    ez hogy lehet nem tudom, de így működik nálam.

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    sziasztok!

    range extender-t szeretnék venni wifi-hez. egy tetőéri router jelét kellene felvennie szinte közvetlenül alatta (viszont jó sok vas van a födémben) és ezt szétszórni kb 8-10 méteres rádiuszban - sajnos van ahol ezen belül találkozik a jel egy 45cm vastag és két 10 cm vastag téglafallal.
    ami fontos, hogy tudja az N-es 300Mbps-t és ne legyen 15.000 Ft-nál drágább. LAN nem szükséges.

    van valakinek jó tapasztalata, mit tudnátok ajánlani?
    köszi előre is!

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz mezis #33153 üzenetére

    egyéb hálózati beállítási okai vannak annak, hogy ott fent van a router.
    illetve van lent is UTP, csak a fenti routeren van NAS funkció és olyan wifi kellene nekem a földszinten, amivel elérem a fenti router-re kötött HDD tartalmat.
    (közben erre fele is próbálkozom, megnézem, hogy ha UTP-vel a fenti routerre kötök lent egy routert és csak a lenti fog wifi-t sugározni, akkor elérem-e azon a wifi-n keresztül a fenti routerre kötött HDD tartalmait)
    nem egyszerű az élet nálunk :B

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz mezis #33159 üzenetére

    közben én is megnéztem, rákérdeztem a router-em topicjában, szóval úgy néz ki elsőnek kipróbálom az UTP-n keresztüli kapcsolatot és azzal a lenti wifi megküldését egy másik routerrel (fent amúgy nem szükséges a wifi-jel, csak azért kapcsoltam volna be, hogy lefele sugározzon, hogy legyen mit tovább lőni...)
    az elhelyezés miatt kérdéses még nekem, hogy jó lesz-e az UTP, mert az a téglalap alapterületű ház egyik végében megoldható csak, míg a wifi-s jeladás ugye jobb lenne a közepén a téglalapnak, ahol egyébként az emeleti router is van. de ezt majd kimérem, melyik jobb.

    a linkhez: már láttam és használtam is ezt a leírást, de nekem nem sikerült a DHCP tartományon kívüli IP-vel működésre bírni a sorban második routert - (sajnos a t-home HGW-je, egy CISCO router nem ad ki IP-t a DHCP tartományon kívül, még static IP-t sem - ez a leírásában is benne van).
    mondjuk most egy új router lesz az első számú (ASUS an56u), megnézem annál hogy működik.

    @MaCS_70 és Jerry311 és And: elvileg belső antennás az a router, ami fentről adná a jelet és ráadásul nem is variálható, hogy mondjuk vízszintesen vagy függőlegesen tartom. szóval majd meglátom mi lesz, ha esetleg az UTP megoldás nem működne és mindenképpen wifi kell.

    nagyon köszönöm a segítségeteket!

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

Új hozzászólás Aktív témák