Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz bambano #32387 üzenetére

    A UPC-vel itthon komoly gondom ugyan nincs, de valahogy nincsenek illúzióim a működésük belső rendjével kapcsolatban.
    Az mindenesetre tetszik, hogy a Technicolor routerüket bridge-üzemmódba tudom állítani, mögötte (felőlem nézve előtte) pedig használni tudom a saját routeremet annak minden szolgáltatásával, ami jelen esetben az Asus szolgáltatásait jelenti.
    A három publikus IP.címnek is örülök, még ha nem is számítottam rá...

    A másik családi helyszínen egy matávos ADSL-modem működik, és bár a szolgáltatás maga botrányos (maximum 2,5 MB/s, gyakran 500 ms-os ping), a saját routerem wifije lefedi a házat, van vendéghálózat, és ami a legfontosabb: DDNS segítségével kívülről tudom üzemeltetni a házfelügyeletet és a biztonsági szinkronizálással elérem a NAS-t.

    Nem ismerem az ISP-k szolgáltatási problémáit, de mindez szerintem mehetne anélkül, hogy összeakadjanak a dolgok, és zavart okoznék a szolgáltatásban. A router túloldala nem az én problémám, nyilván nem is akarok belekontárkodni. Kérek egy nem korlátozott nyilvános IP-címet és a kifizetett sávszélességet.
    A LAN-oldal viszont az enyém, ne korlátozzanak a használatában...

    Tudom, hogy a felhasználók többsége még nem igényli a nyilvános IP-címet, és tökéletesen megfelel neki a szolgáltatói HGW mint router. A világ viszont olyan irányba halad, mint okosotthon és IoT, ami mindezzel (legalábbi szerintem) ugye szöges ellentétben áll -- bár épp a minap magyarázta egy szolgáltatós rendszergazda, hogy mindezt meg lehet oldani privát IP-címekkel és tökig lebutított HGW-kkel is, mindenre megvan a megoldás, ráadásul IPv6 nélkül.
    Az én tudásom mindehhez még csak csekélynek sem mondható, de őszintén szólva nem tetszik az, hogy a saját hálózatomban korlátoznak, beleértve annak a kívülről elérhetőségét is. Megértem én azt, hogy a szolgáltatóknak gondot okoznak a hülye felhasználók, hogy a saját egyszerűsített eszközeik komoly támogatási könnyebbséget jelentenek, de ha az ügyfél mást használ, az ne a szolgáltató terhe legyen.

    A családban, illetve a baráti körben két különböző szolgáltatóval már beállt az a helyzet, hogy fejlesztés, HGW, addigi saját hardverhez kötött lehetőségek megszűnése, az ügyfélszolgálat szerint meg tessék csak örülni, mert mostantól nem kell saját drága eszközt használni, mindent mi adunk, ez kérem a fejlődés -- az extra igényekre mint távoli elérés, pedig lehet külön szerződést kötni, az alap szolgáltatási díj többszöröséért, némi, ilyen helyzetben tök felesleges feltéttel.

    Fél év alatt (amíg tart a jelenlegi matávos hűségem) persze sokminden történhet, akár jó dolgok is, de most azért aggódom.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák