Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz krealon #26736 üzenetére

    Ismerem ezeket, de nem értem, ezért kértem magyarázat.

    Ha jól gondolom a switch-re csatlakoztatott eszközök (pl. számítógép, router (ami a WAN portján keresztül kapcsolódik), laptop). Ezek mind megkeresik a switch-et egy-egy DHCP kéréssel. Mivel a switch nem rendelkezik forgalomirányítási technológiával, és amúgy sincs meghatározva a cél IP/MAC cím, és mivel ő maga nem tud DHCP-t osztani, és mivel a router a WAN portján keresztül nem oszt DHCP-t ezért kizárásos alapon a modem fogja ezt megkapni, ha az adott modem DHCP-n ad IP címet a klienseknek. Ekkor az összes DHCP kérést küldő számítógép a modemhez fordul, hogy ők IP címet szeretnének. Jobb esetben nem kapják meg, mivel egy IP cím csak egy eszközhöz osztható ki. Ilyenkor ha Pl. a Switch után lévő számítógép kapja meg az IP címet akkor a laptopnak és a routernek nem lesz IP címe.

    Az általam elképzelt hálózat ebben az esetben így néz ki:

    Szóval, nem értem, hogy a modem utáni switch-es téma hogyan működne, erre szeretnék egy magyarázatot kérni. :)

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Új hozzászólás Aktív témák