Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atos19881101

    senior tag

    válasz Tibiajax #17940 üzenetére

    Na akkor meg kell csinálnod a port forwardot a media lejátszó felé méghozzá a 80-as portot és a média lejátszó IP-jét kell beállítani, a router webes felületét pedig át kell rakni mondjuk a 8080-as portra, hogy ne ütközzön a kettő.

    [ Szerkesztve ]

    /** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

  • And

    veterán

    válasz Tibiajax #17940 üzenetére

    "mindhárom eszköznek fix ip-t állítottunk be a dd-wrt-n"
    Fix IP-t kizárólag az eszközökön tudsz beállítani, a DD-WRT-n maximum statikus DHCP-t tudsz hozzárendelni az eszközök MAC-címéhez, ha azok egyébként automatikus címkérésre vannak állítva.
    "namost, ezt a webes felületet szeretném elérni, akárhonnan a világban"
    Erre való a kolléga által közölt megoldás, a port forward: a 80-as portra érkező kéréseket szépen továbbítani kell a routeren az adott című eszköz (beltéri) LAN IP-címére, annak is a 80-as portjára. Ez eddig szép, de három végpont (azaz 'szerver') esetén kívülről, az internet felől nyilván nem lehet mindig a 80-as portot továbbítani, ha amúgy mindegyiknek a webfelületét akarod elérni. Ezért a másik két eszköz eléréséhez más-más portszámokat kell a WAN-oldalról forwardolni (LAN-on mindegyik eszköz portja maradhat default érték), ami azzal jár, hogy a nyilvános IP-címed (vagy domain-neved) után kettősponttal elválasztva be kell írnod a választott portszámokat. Ha a többi végponton nem webszerver üzemel, akkor ez nem feltétlenül probléma, hiszen más szolgáltatásokhoz eleve más portszám tartozik.
    Mod: ugye magához a router admin-felületéhez nem kell külön port forward, azt eléred, ha a távoli menedzselést engedélyezed, ugyanott be tudod állítani, hogy a router mely (külső) portszámra hallgasson, ami alapértelmezés szerint valóban a 8080-as.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák