Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • warynski

    csendes tag

    válasz gabranek #1219 üzenetére

    Én is szívtam vele rendesen. Már mindent kipróbáltam, de a helyi háló csak nem akart működni. (Az internet megosztás persze ment.) Mindkét gépen NIS 2006 volt. Próbáltam rajta engedélyezni a helyi hálót, akkor sem ment. Ha kikapcsoltam, akkor a kábeles gép látta a wlanosat, de fordítva nem. Uninstallátam a NIS 2006-ot, az sem használt. (Gyanítottam, hogy azzal van a gond.) Kölcsönkértem egy laptotpot, a wlanos gép helyén gyönyörűen működött.
    Végül a wlanos gépen Windows reinstall - a NIS-t nem tudtam uninstallálni, és nyomokban sem akartam, hogy ott legyen - és attól kezdve működik. Igaz időbe telt, míg találtam olyan tűzfalat, amit be lehet úgy konfigurálni, hogy a helyi háló menjen. Most az egyik gépen Comodo van, a másikon Outpost, és némi állítgatás után egy ideje nincs vele gond.
    Persze az nem biztos, hogy nálatok is ez a gond, de ha a amúgy minden tökéletesen be van állítva, és mégsem megy a háló, akkor valószínű a tűzfal okozhatja.

  • shev7

    veterán

    válasz gabranek #1219 üzenetére

    ha totalcommanderen belul ''tallozzatok'' a munkacsoport gepeit, akkor lehet az a gond, hogy a tc nincs mindig ott a topon ha SMB protokollt kell hasznalni. Ahogy az elso hozzaszolasba le van irva, probalkozz inkabb azzal, hogy cd \\masik.gep.neve ez 99,9%-ban mukodik (Persze ha a tuzfal blokkolja a kapcsolatot, akkor ez sem megy, de ha halozati meghajtot tudsz csatlakoztatni, akkor jo esellyel menni fog)

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák