Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark2

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a videoton hangfalaim helyreállításához.
    A történet ott kezdődik, amikor főiskolásként úgy 13 éve vettem egy videoton erősítőt (típusát most nem tudom) és kaptam grátisz két falat hozzá. Saphire I dp202e-k voltak. A mély javítva lett benne, a hangfal homlokfalába bele is süllyesztették, sőt mintha sziloplaszttal körbe is lenne kenve. Ezekkel gond nics. A magasak viszont némák voltak, hangváltó sehol és a tömés helyett egy kicsi vatta volt felbolyhosítva benne. (Mellékszál a történetben, hogy egy egyszerű dobozba tett autóhangszórókból és egy 3 utas mnc hangváltópárból 3 utas valamit szerkesztettem, de sokat nem használtam, mert nem tetszett a hangja. Nagyon sok lett a basszus és a házban mindenhol hallható volt szinte.)
    A múlt hétvégén eldöntöttem, hogy valamit csinálni kell és a szekrény tetején volt ezeken túl egy Orion HS-100 (ez hibátlan, illetve kábelt kell cserélnem rajta és kis esztétikai hibája van) és még egy saphire I (ebben a magas néma és hiányzik a mélynek a közepéről a papír porvédő).

    Szóval ami segítség, információ kellene:
    1. milyen magassugárzót kellene az elnémultak helyett beszerezni (a rosszakat itt Egerben nemigen tudom javíttatni) - a hangszoro.net fórumában Shalafi írta, hogy 2,5-es dómot, de az említett oldalon van 3 féle
    2. a két grátiszba kapott hangfalban pótolni kellene a hangváltót elvileg a harmadik példányban lennie kell gyárinak emlékeim szerint
    3. a két falat ki is kellene tömni - ezt mivel érdemes kivitelezni?

    Eredeti állapotot úgysem tudok visszaállítani és viszonylag kisebb szobám van, kis hangerőn használom - tehát nem akarok hifi rendszert építeni és nem tervezek más falakra sem váltani.

    köszönettel
    dark2

Új hozzászólás Aktív témák