Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slashing

    senior tag

    válasz ceia #21614 üzenetére

    A speed dial ugyan olyan mint az összes többi kényelmi eszköz, ha hozzászoksz gyorsabb mint a másik ha nem akkor nem. Én hozzászoktam hogy új tab aztán választok a 20 db oldal közül, ezek nálam fix dolgok(hírek, fórumok, stb...) sosem változnak, évente egyszer talán bekerül egy új oldal vagy kikerül valamelyik másik..

    A könyvjelző sávom állandóan változik mert oda mentek olyan dolgokat amik 1-2 napig fontosak vagy hosszabb távon de rendszeresen tisztítva van, így nincs idő hozzászokni hogy a prohardver fórum ikonja mindig ugyan ott balról az 5 ikon. Kb. 30-40-50 elem van a könyvjelző sávon, mindegyikből már csak egy ikon látszik. Bal szélre kerül nálam mindig az éppen aktuális dolog ami 1-2 napig tuti fontos lesz...

    Emellett van maga a könyvjelző lenyíló menü amit már külön opera gomb segítségével csináltam a bal felső sarokba az opera menü mellé. Ott meg vannak a gyűjtött dolgok amik rendszerezve vannak és csak akkor használom őket amikor éppen kellenek de akkor viszont úgy hogy könnyen megtaláljam őket. De mivel ha kiraksz valamit a könyvjelző sávra akkor az bekerül a könyvjelzők gyökerébe is így ami nincs könyvtárba rendezve az könnyen elvész. Ha a mindennapi könyvjelzőket beraknám egy könyvtárba akkor 3 kattintásból érném el az adott oldalt, Speed dial-al meg csak kettő, új tab megjelenik a 20 oldal ikonja és választok. Ez nekem gyorsabb mint lenyitni egy menüt kiválasztani egy könyvtárat majd onnan egy oldalt.

    +A speed dial-ra van egy csomó hasznos(bár nekem egy sincs) kiegészítő amivel fel lehet turbózni szóval nem muszáj ott könyvjelzőnek lennie. Lehet ott időjárás előrejelzés, hírek stb...

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz ceia #21614 üzenetére

    " Az pedig meglepett, hogy egy browser gyorstárcsázni akarjon, nem telefon."

    Na ebből látszik, hogy neked mindegy mi csak beleköthess!
    Miért nem kötsz bele a Firefox névbe? Nem is róka és nem is ég!

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • erdoke

    titán

    válasz ceia #21614 üzenetére

    Nekem semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy te hatékonyabban használj egy böngészőt. Ha nem hiszed el, hogy a 2000 könyvjelző között turkálásnál hatékonyabban oldom meg a feladatot (amellett, hogy nekem is van rendszerbe szedve egy nagy valag könyvjelzőm, amit már nem használok), akkor az nem az én problémám, nem én bukok el miatta értékes időt. :N

    A legjobb aláírás a héten

  • Wolverine

    félisten

    válasz ceia #21614 üzenetére

    Évek óta csak akkor járok a könyvjelzőim között, ha egy olyan oldalt keresek, ami nagyon régen nem volt megnyitva. Ami mindennap kell, az ki van téve a Speed Dialre, mert az 1 kattintás sokkal gyorsabb, mint a 2-3; ami nem kell mindennap, de gyakran megnézem, az meg a címsorban gépelve felugrik egy sokkal rövidebb listában - ugyanis ennyi idő alatt megtanulta a program, hogy mi számít fontosnak. Nyilván először nem tudta még a feature megjelenése után, de ezt nem is vártam.

    Rengeteg hasznos és/vagy érdekes oldalt mentettem el könyvjelzőként én is, de ez inkább csak temetőként működik egy ideje; ami bekerül közéjük, azt minimális eséllyel fogom előásni a listából, mert erre vannak jobb eszközök a böngészőmben. Ami még mindig az Opera x64 12.15...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ceia #21614 üzenetére

    Ajjaj, trolltámadás. :DD
    Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy te többek közt egy KIKAPCSOLHATÓ feature miatt sírtál (ergo nem kellene, hogy zavarjon, miután beállítottad tetszésed szerint), meg annak neve miatt voltál kiakadva (igen, gyorstárcsázó, mert pontosan úgy néz ki, mint egy gyorstárcsázó, ezen mit nem lehet érteni? :DDD Eddig szerintem rajtad kívül senkinek semmi baja nem volt ezzel az ötezer éves elnevezéssel rajtad kívül itt a topicban), és az volt a problémád, hogy nem találtad meg a Mentés gombot. Hát igen, ezek a szemetek. Mé' nem csinálták meg ugyanolyanra, mint a fájörfoxot.
    Gyorstárcsázóra visszatérve még egy pillanatra: mi köze a history-hoz? Segítek: semmi. :) Annak hasznosságán meg nem tudom, mit nem értesz, nem látom be, miért nem jön át, mire való. Arra, hogy gyorsan elérd, amit akarsz, és láss egy képet is illusztráció gyanánt a még gyorsabb megtaláláshoz. Ezen nagyon nincs mit tovább magyarázni. Ha neked máshogy kellemesebb elérni a kedvenc oldalaidat, akkor csináld úgy, ez szíved joga, a Speed Dial használata egyszerűen egy más használati mód. Ezt kellene megpróbálnod elfogadni, hogy nem az az etalon, ahogy te használod a böngészőt,mindenki úgy állítja be, ahogy neki tetszik, ha van rá lehetősége. Na pont ebben volt egyedi a <= 12.x verziójú Opera, hogy sok igénynek megfelelt, megvolt a lehetősége a felhasználóknak, hogy testreszabják.
    A Firefox jó böngésző, erről nem kell semelyikünket meggyőznöd. Csak számomra például feltűnően lassú a GUI. Nekem meg ez a véleményem, de ettől még elismerem, mint böngészőt, és nem járok a Firefox topicba fikázni.

    Sk8erPeter

  • LonGleY

    veterán

    válasz ceia #21614 üzenetére

    Én nem a címsorban keresek, sőt idegesítene ha beírna valamit magától, mert úgysem tudja, hogy én mit akarok.

    Ha entert nyomsz rá, akkor ugyanott vagy, mintha egy külön keresőbe írtad volna be a kulcsszavad, függetlenül attól, hogy automatikus kiegészítés történik-e közben: felpattintja a keresőoldalt. Előnye, hogy nem csak a Google-t kezelheted így; mindenféle extra tevékenység nélkül, csupán betűk (search engine keyword) megadásával egy tonna oldalt kezelhetsz így. Ha ennek nem látod az értelmét, akkor te még nem jutottál el a böngészés középhaladó szintjére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák