Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Wolfskin #21311 üzenetére

    A 12.16-ról a 15+-ra nem frissül automatikusan az Opera, mert annyira eltér a két böngésző egymástól.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • LonGleY

    veterán

    válasz Wolfskin #21311 üzenetére

    A 12-estől függetlenül telepítendő a weboldalról letöltött telepítőből. Utána ismét hagyatkozhatsz az automata frissítésre.

    A net tőled függetlenül fejlődik, ott nincs olyan, hogy nem tartod a lépést. Vagyis lehet, de aztán lásd a következményeket: fagyogató böngésző, egyre lassabb scrollozás stb. Ha te tartod magad a régi dolgokhoz, akkor ne csodálkozz, hogy ezt, meg azt sem tudod elvégezni egy idő után, és beszedsz pár kellemetlen meglepetést is a fixálatlan security réseken át. Az ilyen ragaszkodás az, ami hátráltatja a fejlődést.

    A Google azon kívül, hogy 1-2 layout-ot feleslegesen megbonyolít, rendkívül sok jó fejlesztése van, amit web developerek és asztali programok fejlesztői is igénybe vesznek. Abból, hogy te két elavult böngészőt használsz, nem kellene messzemenő következtetéseket levonnod...

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolfskin #21311 üzenetére

    "hál' Istennek, hogy vannak még elavult programok, így lehet mág elavult módont netezni."
    Írod mindezt az IE7-re, hát... inkább még jó, hogy egyre kevésbé lehet manapság ezekkel a szutykokkal netezni. :)
    Saját érdeked is a frissítés, mivel az ilyen régi szarok tele vannak biztonsági problémákkal.
    DE gyorsan leszögezem előre, sok aggályoddal - részben - egyetértek, amiket az új, Blink-alapú Opera kapcsán később kifejtettél. De azért van némi arany középút az IE7 és az új szutyok között. A probléma mondjuk az, hogy a Prestós Opera sem volt az, mert azzal is voltak sajnos problémák bőven, Te is felvázoltál egyet. Nem beszélve arról, hogy sok "modern" oldalt nem kezelt jól (igaz, azokat az oldalakat viszonylag egyoldalúan optimalizálták, a legnépszerűbb böngészőkre, ami egyébként érthető).

    "a google rengeteg időt és pénzt költ arra, hogy baromságokat fejlesszen ki, amiről azt hiszi, nekem jó, aztán meg rengeteg időt és pénzt költ marketingre, hogy el is hitesse velem, hogy most jobb. ez a modern way of fejlődés. :)"
    A második rész teljesen igaz, az első rész baromság. Attól még, mert a Chrome-ot nem neked tetsző módon fejlesztették, a Google rengeteg, fejlesztők számára valóban hasznos eszközt fejleszt, remek dokumentációkkal. Ezek alapján úgy tűnik, mintha csak a Chrome-ot ismernéd a Google termékei közül. :) Azért nem csak baromságokat fejleszt ki: még sosem kerestél rá helyre, tervezted meg az utadat Google Maps-szel? Nem kerestél akármire magában a Google-keresőben? :D Nem használtad a YouTube-ot, Google Translate-et, Gmailt? Esetleg a Google Calendart, Google Drive-ot, Android-telefont? Fejlesztők számára kapásból eszembe jut a Google Maps API, Google Analytics (+ehhez tartozó API), Google Webmaster Tools (+ehhez tartozó API), reCAPTCHA, és itt abbahagyom a listát, mert nincs kedvem gondolkozni rajta, meg nekem aztán nagyon nem tisztem védeni a gúgölt. :D

    (#21315) Wolfskin :
    "biztosan fejlődik a web, nem vitatom, de egyelőre örülök, hogy a google képkeresési oldalon az opera specifikusan ki tudja kapcsolni a java skripteket"
    Ezt az érvet mondjuk nem értem, erre a legtöbb böngésző képes, hogy oldalspecifikusan engedélyezze/tiltsa a JavaScriptet, erre még az új, Blink-alapú Opera is képes.

    (#21333) Wolfskin :
    "szerintem azt nem bírja az Operám, hogy úgy használom, hogy szinte folyamatosan nyitva van 30-60 oldal"
    Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, hogy egyszerre ennyi lapot tartasz nyitva (ilyenkor szoktak jönni a gyökér érvek egyesektől, hogy "há' de sose' értem, mééé' kell ennyit egyszerre nyitva tartani?!", erre pedig az a válasz, hogy "anyádért"), ennyit egy böngészőnek lazán el kellene tudnia viselni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák