Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #21385 üzenetére

    (OFF)"biztosan fejlődik a web, nem vitatom, de egyelőre örülök, hogy a google képkeresési oldalon az opera specifikusan ki tudja kapcsolni a java skripteket"(/OFF)
    ezt úgy értettem, hogy a google energiát nem kímélve kifejlesztette, hogy a képkeresés eredmények már látványosan, izegve mozogva jelennek meg, elég fölé vinni az egeret máris bukfencet vet, rád kacsint... csak nem látod, hogy milyen oldalon van a kép és mekkora a mérete. ha hemperegni akarnék a képek kavalkádjának látványában, biztosan itt habzsolnám ezt a vizuális információ dömpinget, de ha munka miatt bizonyos képeket keresek, akkor már meg lennék lőve, ha nem lehetne kikapcsolni ezt és a "régi" módon keresni. tartok tőle, előbb-utóbb a google rájön erre és megszünteti ezt a lehetőséget. mint ahogy megszűnte azt, hogy az így talált és új oldalon megnyitott képtalálat jobb oldalán egy sávban ott volt a kép az összes paraméterével (adatok, közvetlen megnyitás), a képernyő többi részén meg maga az oldal, ahol található. mára már csak az oldalt hozza be, keresd meg te rajta, (ha kilóméteres blog, elég nehéz) és innen nem is mindig nyílik meg a teljes méret. hát odavágtak ennek is egyet a fejlődés jegyében de ugyanígy vagyok a gamail "fejlesztésekkel" is. ami munkára kell, legyen olyan, mint egy szerszám. kézreálló, praktikus, ne kelljen agyalni a kezelésén. ha folyton változtatják nem válhat rutinná, ugyanígy ha túlbonyolítják. akinek a telefonálás munka, tudja, hogy arra egy nyomógombos készülék az igazi. odapillantás nélkül egy kézzel, az ujjunkkal 2 négyzetcentiméteren belül mozogva levezérelhető a legtöbb ezzel (telefonálással) kapcsolatos funkció. de még egy mail és csatolmánya is elolvasható rajta. munkára elég lenne ennyi. a prof fényképezőgépek is tele vannak közvetlen, fizikai gombokkal. mert munkára használják. nincs idő menükben bogarászni. csak az drágább mint egy érintőkijelző meg egy szoftver. de amióta az apple marketingesei beetették a világot, hogy ez a modern és trendi azóta csak ez az eladható. én azt szeretem a munkában, ha egy-egy mozdulat rutinná tud válni, akkor nem kell gondolkodni rajta, kevésbé fárasztó. mint autóvezetésnél az indexelés. de olyan, mintha a tendencia afelé mutatna, hogy "ugyan már munka... minek az, ne gondolkozz, szórakozz, élvezd... minél több, annál jobb!"

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák