Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #20746 üzenetére

    Például a Prohardver.hu-n NEM kínálja fel a korábban elmentett jelszót.

    Szerk.:

    jó, OK, asszem megvan. Pontosabban nincs meg, de legalább már értem valamelyest a dolgot, csak a működését, meg hogy mit kúrtak el pontosan, azt nem teljesen.

    Most direkt kiléptem a Prohardverről, majd újra beléptem, és most rákattintottam a Save-re a megjelenő panelnél, hogy igen, mentse el a jelszót. Az opera://settings/passwords oldal továbbra is üres, DE az ezen az OS-en elmentett jelszavakat már felkínálja. Ez eddig nem működött. Most az up-to-date Opera Developer 18.0.1277.0-t használom. A másik OS alatt elmentett jelszavak továbbra sem kerülnek felajánlásra, de a jelenlegi OS alatt elmentett jelszavak igen, csak az opera://settings/passwords egy darabot sem mutat. Remélem érthető, ha nem, kérdezzetek vissza.
    Akkor viszont nem igazán értem, az opera://settings/passwords oldalon található jelszavakat honnan veszi, pontosabban venné, ha itt mutatna bármit. Mindjárt megnézem a másik OS alatt, ahol eredetileg telepítettem ezt a portable (!) Operát, mert most már érdekel, hogy ott látszik-e bármi a mentett jelszavak közül.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20746 üzenetére

    Chrome-ban legalábbis nincs Login data-fájl.
    Csak akkor nincsen, ha rossz helyen nézted. Íme, itt találod: %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default\Login Data

    Miközben ahogy dqdb leírta, elméletileg "az adott OS telepítésből származó infókkal titkosítják a fájlt", ergo ha én pl. Windows 8-on telepítettem a portable (!) Operát, akkor a Windows 8-as telepítésből származó infókkal titkosítják a fájlt, így Windows 7-en egyáltalán nem kellene tudnom használni (ami már kitárgyaltuk, hogy vicc portable esetén), ami korábban igaz is volt, de most már felfedezgetek bizonyos oldalakat, ahol felkínálja a jelszót, és egyre kevésbé értem, hogyan lehetséges ez...
    Nos, az infót felajánlja, csak a dekódolás nem történik meg, ennyi :DDD

    Nyomtam egy checkoutot a teljes Chromium projektre, hogy megnézzem, jó volt-e a tippem. Nos, igen.

    A jelszókezelő forrása a chrome\browser\password_manager mappában található, magáért az adattárolásért a login_database* fájlok felelnek. A jelszavak titkosításáért (LoginDatabase::EncryptedString) és dekódolásáért (LoginDatabase:: DecryptedString) felelős függvényeknek mindhárom platformon saját implementációja van. Ez OSX (login_database_mac.cc) és Posix kompatibilis OS (login_database_posix.cc) alatt maximum öt idézőjellel nevezhető "titkosításnak", mert a két iránya egyszerűen UTF16 formátumúra alakítja át és vissza a szöveget :U Ezzel ellentétben Windows alatt (login_database_win.cc) sajnálatos módon van tényleges logika is, amely a components\webdata\encryptor\encryptor_win.cc fájlban található Encryptor::EncryptString és Encryptor:: DecryptString függvényeket hívja meg, amelyek az általam is tippelt CryptProtectData és CryptUnprotectData Win32 API hívásokat használják az összes korlátoltságukkal (ezek az API hívások amúgy megfelelőek sok célra, de pont arra, amire itt használják, nem lenne szabad). Ennek az Encryptor osztálynak van OSX (encryptor_mac.mm) implementációja, az az Apple Keychainre épül, és van Posix (encryptor_posix.cc) változata is, amely az általam javasolt módon fix jelszóval (peanuts :D) titkosítana (ha be lenne kötve a jelszótároláshoz).

    És akkor jöjjön egy rövid összefoglaló a végére a lényegről. A következtetések Chromiumra vonatkoznak, de a közös kódbázis miatt valószínűleg Chrome és Opera esetén is élnek (Mac hiányában és linuxos új Opera hiányában a kijelentések egy része csak feltételezés a részemről).

    Nem hordozhatóak a jelszavak:
    1. ugyanazon számítógép, ugyanazon Windows telepítés, másik felhasználó
    2. ugyanazon számítógép, másik Windows telepítés
    3. másik számítógép
    4. ugyanazon számítógép, OSX telepítés és Windows telepítés
    5. a jövőben ugyanazon számítógép, Linux telepítés és Windows telepítés

    Hordozhatóak a jelszavak:
    1. ugyanazon számítógép, ugyanazon Windows telepítés, Chrome/Chromium/Opera között
    2. két OSX-en futó Chrome/Chromium/Opera között felhasználótól, telepítéstől és számítógéptől függetlenül
    3. a jövőben két Linuxon futó Chrome/Chromium/Opera között felhasználótól, telepítéstől és számítógéptől függetlenül
    4. a jövőben OSX-en és Linuxon futó Chrome/Chromium/Opera között felhasználótól, telepítéstől és számítógéptől függetlenül

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák