Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • $p@rr0w

    őstag

    válasz dqdb #18411 üzenetére

    Köszönöm, az nem lehetséges hogy csak visszaállítsam valamiylen módon downgrade nélkül?

    Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #18411 üzenetére

    "Valószínűleg ezzel a nem túl elegáns módosítással egy rakás párhuzamosságból eredő bugot próbáltak meg orvosolni."

    Erre inkább nem mondok semmit. Szerencsére csak ennek a hozzászólásnak kapcsán vettem észre a problémát és erősen merem remélni (mivel a changelogokat átfutom és nem láttam erre vonatkozót), hogy ez csak bug.

    Nem úgy az "Activate the next tab", amit sikeresen elcsesztek, ugyanis elvileg bug volt, ami miatt úgy működött, mint minden más böngészőben, vagyis 1-es mélységig "Activate the last active tab", ami jól jött például az MDI ablakok miatt, ha nyílt egy popup vagy ha nyitottam egy új lapot, megnéztem valamit, vagy kerestem, majd bezártam és visszatért a korábban látogatott, viszont minden más esetben (középső klikkes megnyitás háttérben) balról jobbra haladt a bezárási sorrend.

    (#18418) Foose: "Nagyrészt csak egyszerűen netezésre használom a böngészőt,de pl az általam tapasztalt lassúság miatt használom a chrome-ot."

    A szintetikus tesztek szerint nem gyorsabb számottevően egyik sem a másiktól, verziónként és teszttípusonként vannak eltérések egyik-másik irányban. Amit te tapasztalsz az a renderelési különbség miatt lehet.
    opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay (ezt állítsd 200-ra)
    opera:config#UserPrefs|StyledFirstUpdateTimeout (ezt állítsd 200-ra)
    (a címsorba kell beírni a vastagbetűs részeket)
    Majd, ha a beállításokat elvégezted, kattints a Mentés gombra.

    "facebookon egy nagy méretű képet a kép jobb felső sarkában található kis nyilacskával meg lehet nézni teljes képernyőn,az operában csak olyan lehetőséget találok hogy zoom."

    Már egy ideje van az Operában Fullscreen API támogatás, de a Facebook gondolom fáziskésésben van és "hála" a browser-sniffingnek, Operában ez csak részben teljesül. Annyit tehetsz, hogy letöltöd a képet (ha van rá lehetőség) és ellentétben a Chrome-mal Operában a Download dialógusban van "Open", amivel on-the-fly megnyithatod, anélkül, hogy le kéne mentened valahova, mivel itt van temp könyvtár. Nem túl elegáns megoldás. Vagy valakivel írass userJS-t a célra.

Új hozzászólás Aktív témák