Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaax

    őstag

    válasz AtHoS #12696 üzenetére

    Ez a "mikor üríti a cache-ből" téma egészen érdekes, mert én azt tapasztaltam, hogy mikro lejött a teljes flach videó, akkor pár percig még ott volt a cache-ben, de aztán szőrén-szálán eltűnt. Annak ellenére, hogy még alig néztem belőle valamit. És szépen végig is tudtam nézni, de nem találtam meg a fájlt, hogy honnan is játszódik ő most éppen... Úgyhogy ha valaki tudja a titkot, akkor ossza meg. Köszönöm!

    -=- There's no place like /home -=-

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #12696 üzenetére

    Ez úgy működik Operánál, hogy a beállított cache mérete csak a gyakran látogatott weboldalak elemeire vonatkozik (értsd: ne kelljen 4kB/s sebességgel 30 db apró ikont meg border-radius pótló képet és ilyen egyéb szarokat leszednie egy amúgy is lassú szerverről mondjuk böngészőrestart után). Részben ezért is nem váltja ki még az 16 gigányi RAM sem teljesen a funkcióját.

    A másik oka pedig az általad említett viselkedés, hogy ha bármilyen videót streamelsz, mivelhogy a RAM többnyire csak pár gigáig terjed, a HDD pedig azért jóval tovább, ezek a videók eltárolódnak a Lemez cache-ben, legyenek akár 600 megásak, vagy csak 50-60 megásak.

    De ezek nem egyenértékűek a cache többi elemével és nem szorítanak ki értékes információt a cache-ből, mivel a streaming tab bezárása után ezek a fájlok eltűnnek.

    Tehát te ki tudod menteni az opera:cache-ből. És mentés közben már be is zárhatod a streaming tabot, mert attól a letöltés nem fog megállni. (Csak arra figyelj, hogy a streaming tab ne az egyetlen privát fül legyen. :DDD )

    kiegészítés: Van egy temporary_downloads nevű mappa is, amely nevéhez hűen azokat a letöltött fájlokat tárolja, amik letöltésekor az Open/Run gombot nyomtuk meg a Save helyett.

    Ezek normál esetben 7 napig tárolódnak (opera:config#TransferWindow|KeepEntriesDays), vagyis egészen addig maradnak fizikálisan a fájlok a temporary_downloads mappában, amíg ott vannak a Ctrl+Alt+T (letöltéskezelő) listájában.

    Miután a listát manuálisan törölted (ha nem várod meg a 7 napot), újraindítás után törlődik a temporary_downloads tartalma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák