Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz brd #11513 üzenetére

    Nem, pontosan azért linkeltem az ajánlást, mert nem regexp, hanem annál egyszerűbb szűrést lehet megvalósítani. Bár a regexp kézenfekvő lenne, valószínűleg a sokkal magasabb CPU igénye miatt nem került be (a mai számítógépek korában ez nevetségesen hangozhat, de egy egyszerű string compare 10-1000× olyan gyors lehet, mint egy regexp match. Ha egy átlagos weboldal több tízezer IHTMLElement objektumán lefutó pár száz CSS3 szabály ellenőrzését nézzük, akkor ez rengeteg idő). A regexp helyett örültem volna egy sokkal kisebb CPU igényű, egyszerű * és ? wildcardokat használó maszkos szűrésnek.

    CSS3-ban tudsz pontos szövegre szűrni (= operátor), string eleji egyezésre (^= operátor), string végi egyezésre ($= operátor) és részstringre (*= operátor). A CSS szabályok miatt támogatott még mindenféle space-szel elválasztott stringlistában egyezőséget/tartalmazást vizsgáló operátor is.

    Fortissimus: szerintem is vagy kapcsold ki, vagy kapcsold be a státuszsort, és akkor ott jelenik meg ez az információ. Engem is halálra idegesített az ott maradt tooltip, ezért státuszsorra váltottam. Vagy 2 hétig pedig az idegesített, hogy máshol jelent meg az információ :D

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák