Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #11236 üzenetére

    Miután írtad én is extrém tesztelésnek vetettem alá. Én elég rendszertelenül használom, vagy nagyon sok fül van nyitva nálam is, vagy kevés.

    Ahogy figyeltem folyamatosan a memdebug-ban akkor kezdett el problémázni oldal komplexitásától függetlenül, miután a Documents értéke túllépte a 100%-ot.
    Utána kipróbáltam a képeknél is, ott nem volt különösebb probléma, visszalépéskor volt, hogy villantak egyet az avatarok az oldalon, meg ilyesmi.

    A memóriahasználatban annyit vettem észre, hogy gyorsabban eszi, nem azt, hogy többet. Tehát megnyitok 20-30 oldalt és kapásból beránt 4-500-at, nem marad a korábbi 300 körüli értéken.

    De a memóriakezelése a szokásos maradt. Tehát tétlenség esetén a working set lassan visszakúszik a fizikai memória 10%-ára, ahogy kell neki, kivéve ha Flash tartalmat engedek futni, mert akkor szintén a szokásos, 300-400-500 és végül 20-30 óra után átlépi a bűvös 1-1,2 gigás határt is, ha közben nem indítom újra. :U

    Más: Ilyet tapasztalt valaki?
    Normál ablak:

    Teljes méretű ablak:

    Teljesen random csinálja, beállítok egy normál méretet (ezt ritkán szoktam használni) és teljes méretben használom, a Windows meg is jegyzi, aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy az első képen látható módon megfurcsul a bezáró gomb és becsúszik felül az monitor látótere mögé. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #11236 üzenetére

    "RAM Cache automatikus maradt"

    Ja, ezt most vettem észre. Ha automatikuson hagyod, akkor a fizikai memóriád 10%-ára állítja be a Docs-t, az Images-t az 5%-ára, az EcmaScript-et pedig 0,1%-ára.

    Tehát csak akkor működik, ha kikapcsolod. Fix érték beállítása a beállításokban egyet jelent azzal, hogy kikapcsolod, de ettől függetlenül a fizikai memória 10%-a lesz az alap ugyanúgy. Tehát ha nem nyitsz sok fület akkor ugyanúgy visszacsökken.

Új hozzászólás Aktív témák