Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz lovi27 #2164 üzenetére

    Nah tegnap este kalandos volt. Gondoltam ha már az OMV hülye, akkor kipróbálok mást. Az Amahi-t ajánlották, ez egy fedora alapú NAS rendszer. Mivel csak 32 bites a NAS-nak szánt gép procija voltak gondok a telepítésnél de pár óra alatt felszenvedtem (nem vagyok nagy linuxos). Aztán jött a koppanás, a nekem kellő progik FIZETŐSEK! Transmission 5 dollár? Hát anyátok.... Elvileg lehet parancssorból telepíteni ingyen is, de sehogy sem akart összejönni ezért kuka. OMV vissza.

    Szóval kezdtem azzal, hogy leszedtem minden megosztott mappát, aztán szépen egyesével újra hozzáadtam, ACL-ben beállítottam a transmission jogosultságait, de ugyan úgy permission denied arra a meghajtóra. A másikon működik mint az állom. Vérszemet kaptam, formáztam a régi meghajtót (1,5 TB Seagate 2009-es :D) aztán újra létrehoztam a mapparendszert, megosztás, jogosultságok kiosztva, most megy mint az álom. A path mapping is működik most rendese transmission remote gui-ban, úgyhogy öröm és bódottá. Tudom hogy elvileg nem permission denied-ként kellett volna jelentkeznie egy esetleges merevlemez hibának, de itt írta a kolléga is, hogy nála is ez volt illetve fórumon is találkoztam ilyesmivel, akik erre panaszkodtak.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák