Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherka

    addikt

    válasz aphra2 #8907 üzenetére

    Nekem meg totál úgy jött le, hogy fateromra mondod, hogy lakatos...mert sokan így csúfolják az esztergályosokat. Mivel fater esztergályos. Ő is baromira utálja, ha lakatosnak hívják....de én is ;] (ezért ha kell ütök is ...és ezt itt tudják is rólam páran) Persze ne vedd magadra.
    Szóval akkor én is bocs és nincs harag ;)
    Anno még Wartburg, Trabant, Lada, dugattyú-csapszegeket is gyártottunk itthon. Hőkézelélését (edzés), valamint a köszörülését is mi végeztük.
    Futómű szilentblokk alap esztergálását is csináltuk, futómű függőleges és vízszintes csapszegeket is gyártottunk...és még sorolhatnám.
    Szóval nagyon-nagyon sokat foglalkoztunk autó alkatrész gyártással.

    Aztán jött a rendszerváltás és áramlottak be a nyugati verdák...a többit már mindenki tudja.
    Maradt egy 300-as eszterga, 2 nagy teljesítményű állványos fúró automatikus előtolással, meg az elektromos kemence amiben edzettünk (azóta cefre érlelő lett belőle :DDD ).
    Narancspálinka és rulez...

    Abból esztergálunk amiből a kedves kolléga kéri. Azért én nagyon csípem a sárgarezet egy két helyen, mert nem rozsdásodik és van "saját" kenése. Fater is ezért csípi.
    Persze zsanérnak valóban nem a legjobb választás :D

    Amúgy a tőmondatos kis írásaidra rágtam be a legjobban. Kicsit úgy éreztem, hogy próbálsz lejáratni itt a többiek előtt. De akkor így már minden okés.

    Most viszont én is tanácstalan vagyok ebben az utastér világítás + csomagtartó világításban, hogy mi a bánatért kap 12V helyett csak 9V-ot.
    Pedig egy körön van a rádióval és a vészvillogóval...ezek meg jók.
    Még a trafómat ki tudtam mérni, amikor megdöglött, de ezt már nem vágom.
    Nem bontom meg a vezetékeket.
    Nincs sok kedvem elmenni autóvillamosságishoz...mert akkor megdől a szereld magad elvem. :U
    Amúgy én is kerülöm a konfliktust, csak az a baj hogy hiába kerülöm ki...utánam jön. :D

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

Új hozzászólás Aktív témák