Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iceool20

    tag

    válasz DigitXT #27152 üzenetére

    Nem ellenkezem ezekkel a tényekkel :D Csak épp az hogy 40 rossz... Az nekem furcsa. Nem nincs konzolom mivel az adatlapomon nem szerepel hanem egy pc adatai vannak :K
    Nem volt lehetőségem sosem kipróbálni azt hogy hóó stabil 60 fps-em legyen régebben csak azt amikor még a pixelharc ment és 486DX2-n szerencsétlenkedtünk... Mostani rendszerem már ahohz képest jó a régi kor emlékeihez nekem mindig megdöbbentő az amikor valami elindul kimaxolva és megvan mondjuk egy stabil 30 fps aminek már örült az ember hogy folyamatos lesz.
    Akkor már az én szemem öreg és én nem látom hogy a monitoromon 60 fps alatt akadoznék. Sorry

    Meg a 72fps staiblan ? Lehet nemtudom de van 72Hz-es monitor? :U Nem vagyok ebben guru ez le is jön de azért 30-tól már játszhatóak voltak a játékok vagy sem?

    [ Szerkesztve ]

    Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

  • ingalls

    senior tag

    válasz DigitXT #27152 üzenetére

    Ezen a kigyomlálhatatlan 24 fps témán egyszerűen nem lehet túljutni. De örülök, hogy vetted a fáradságot és elmagyaráztad.
    Csak annyit, hogy linushoz hasonlóan csináltam egy fps érzékelős tesztet nemrég az öcsém segítségével. A különbség annyi volt, hogy nem 60 és 144 között kellett megmondanom a különbséget, hanem 60 és 75 között. Kell-e mondanom, hogy 10-ből 10-szer megmondtam, melyiken áll.

    Az én szememet bántja a Witcher is, hiába megy átlag 65 fps-sel. Nem folyamatos, zavaró.
    Mindig azt mondom, hogy az, aki valóban nem érzi a különbséget, az inkább örüljön magának, mert nem kell évente kétszer csúcs vga-t vennie, mert a 30-at még egy 770 is hoz az aaa-s címeknél. Nyilván profi CS játékosok nem lesznek, de attól még élvezhetik a gémelést!

  • válasz DigitXT #27152 üzenetére

    A mozis 24fps-hez annyit tennék hozzá hogy amikor indult a gyártás nem tudták mekkora legyen a sebesség. Asszem csináltak 12-24-48 fps-el is filmet, és ráböktek a 24-re hogy az még jó. Lehetett volna akár 48 is, csak akkor dupla annyi film kellett volna ami drága volt... de hogy miért van még ma is 24-25fps az már rejtély, 30fps-re réges-rég kapcsolni kellett volna.

    Egy 24fps mozin nagyon sok utómunka van, különféle elmosási technikákkal hogy nézhető legyen. De ha mellélöksz egy 30-60fps képfolyamot már ordít a különbség.

    CRT gyártáskor volt ész, nem viccből tették bele a 72/75Hz-et a 60-85-100-120Hz mellé, mert így szinkronba tehetted 24-25-30fps videókkal is ha arról volt szó. Minden valamire való CRT tudott 85Hz-et az optimális bontásán, csak a maximumon ment 60-al, alacsonyabban meg akár 120-al.

    TFT-nél meg kellett majd két évtized hogy rájöjjenek hogy a 60Hz szinte csak arra jó hogy legyen kép. Mozizni jókora kompromisszum az asszinkron működés miatt. Játékban is az hogy ha nagy a képátló. CRT éveken át fix85fps-el toltam szinkronban, TFT-n a 60Hz miatt kivettem és inkább nézek töredezett de gyorsabb képet. Aztán ha megnézzük a játékokat talán nem véletlen hogy mindenhol lehet egyre komolyabb elmosást kapcsolni, szvsz 90% a kevés Hz miatt. Biztos vagyok benne hogy egy 120Hz-re semmi vagy csak nagyon alap elmosást kellesz tenni, ahhoz képest mint ami most a 60Hz-re van téve az olyan játékoknál ami valami miatt szinkronban néz ki jobban.

    De most hátha megtörik a jég, mert ha megjelenik a számomra megfelelő 120/144Hz panel már hozatom is ;]

    Egyébként az ASUS 980GTX az most már végleg beállt 180k árba? Nem lesz olcsóbb? 980Ti-n gondolkodtam még, de ott nem találtam 2ventilátoros megoldást, pedig ez fontos lenne.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák