Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoyalEKO

    csendes tag

    Sziasztok! Van egy Gigabyte GTX960 2GB-s VGA-m, az a rövid kék Windforce-os féle. Sajnos iszonyúan hangos, olyan hangja van, mint egy felszálló repülőnek, és sehogy sem tudom leredukálni a zajt. Időközben rájöttem, hogy ez azért van, mert 3300-as fordulaton pörög (szerintem kb. 100%-on), alapjáraton is, ami egyáltalán nem lenne indokolt.

    A kártyát teljesen portalanítottam, és kitisztítottam, azzal nem lehet gond.

    MSI Afterburnerrel próbáltam levenni a sebességet manuálisan 40 illetve 30 százalékra, de a fordulatszám és a hangja ugyanannyi maradt, semmit sem reagál rá, úgy viselkedik, mintha semmit nem is állítottam volna.

    Bármi ötletetek van arra vonatkozóan, hogy mi miatt pörög max fordulaton a ventije, és hogy miért nem lehet ezt manuálisan sem szabályozni?

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • RoyalEKO

    csendes tag

    Köszönöm a tippeket, GPU-Z-ben meg fogom nézni az értékeket, illetve tolok egy bányászvírus keresést is.

    A videokártya mindkét ventije forog, ezelőtt teljesen kitisztítottam az egész kártyát, és újra is pasztáztam, de ez sajnos nem segített rajta.

    Én inkább az nvidia driverrre gyanakodok egyébként, mert ezelőtt közvezlenül egy 9800 GX2-es kártya volt benne, és nem uninstalláltam a régi nvidia drivert, csak rátelepítettem a legfrissebb elérhető gtx 960-as drivert. Lehet, hogy ez lenne a baj?

Új hozzászólás Aktív témák