Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    Na, meggyütt az enyém is. :)

    Jó egy hőtermelő dög az biztos. 960 után szerintem vagy 5 fokkal melegebb lesz a szobában.

  • Kashim

    őstag

    válasz tome.jr #8266 üzenetére

    Mindenféle állítgatás nélkül gyári beállításokkal 1850 körülre boostolt. Nem nagyon volt még időm piszkálni, de a powerlimitet feltolva 2050-en még stabilnak tűnt, de program válogatja mivel ugrik fel idáig. Majd hétvégén próbálkozok vele finomabban.

    Hőmérséklet alapból, közepes házventi fordulattal ami nekem a halk üzemmód, 33-35 fok körül vegetál.
    Proci alaplap szintén ilyen 33-34 fokos olyankor.
    Aztán játékkal olyan 72 fok körül áll meg csendes módban. (ezt egy kb. fél óra doomozás során mértem 1911MHz-es majdnem fixnek mondható órajelen folyamatos terhelés alatt)
    Ha feltolom maxra a házventiket igazából max. 2-3 fokot nyerek, viszont úgy néz ki ettől feljebb sem megy. A grafikon elég szép egyenest vett fel az utolsó 15 percre.

    Hozzáteszem panel nappali első emelet, szóval nem a legfagyosabb állapotok uralkodnak default, de nincs most perpillanat hőmérőm, hogy deltát számoljak. A megvétel előtti teszteket nézegetve olyan átlagosnak mondanám, sőt a zárt házamhoz képest nem is rossz érték szerintem.

  • Kashim

    őstag

    válasz Hmmm1 #8282 üzenetére

    Nu, sorban. 2 óra folyamatos játék után 71-72 fok fixnek mondható. Utána elég gyorsan visszahűl. Annyit érdemes tudni, hogy alapállapotban 60 fokig fel sem pörög a venti, ezen a 71-72 fokon is 28-30% körüli fordulaton pörgeti őket. Ezt persze lehet állogatni tetszés szerint.
    Kipróbáltam most például Afterburner user fan görbéjét, így játék közben 56-60%-on pörög a venti és 58 fok fixnek mondható egy óra Doomozás után.

    Nem emlékszem 960-nál milyen hőfokot mértem, de biztos nem ment ilyen melegen, vagy összességében nem termelt ennyi hőt. Igazából csak rá kell nézni a kártyára, majdnem dupla akkora az egész. Leginkább ott érezni a különbséget, mikor mellette / felette ülsz játék közben. Érezni, hogy jön ki a meleg a házból, 960-nál ennyire nem volt "mellbevágó" élmény.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz Puma K #8354 üzenetére

    Alap állapotban igen, de progival akkorára szabályzod, meg úgy rajzolod a venti görbéd, ahogy akarod.
    Amilo02: Gratu a kártyához.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz Puma K #8360 üzenetére

    Úgy néz ki enyémnek ez lesz a vége: (6401 Graphics Score)
    [Time Spy eredmények]

    Összességében elégedett vagyok, a kártya halk, jól néz ki, nem cicereg, eredmény nem rossz. Hűtésnél felülírva az alap venti görbét már elég hatékony. Chip lottón végül nem nyertem, vannak ennél jobb tuningpotenciállal rendelkező példányok ebből a típusból, de ez ilyen műfaj. Nem azon a néhány %-nyi teljesítményen fog múlni amit még ki lehet belőle csikarni. Plusz EVGA supportja legendás, ha bármi baj lenne nagyon gyorsan és rugalmasan reagálnak.

    Ha nagyon OC-zni akarsz akkor inkább az MSI típust vedd, azoknak jobb a tápellátása és stabilabbak.
    Hogy megéri-e a felárat azt neked kell eldöntened.

    Kártyát amúgy direktben EVGA-tól rendeltem, mert itthon akkor egy darab nem volt sehol, plusz végignézve az itthoni árakat, onnan a legolcsóbb megvenni még úgy is, ha a szállítást is beleveszed... Németektől indítják, nekem a rendelés utáni 3. napon itt volt.

    @ (#8374) ffodi
    Így van, ez sem elhanyagolható szempont. 1070 SC-nek például 112% a power limit, látom tomas51 lenti screenshotjából, hogy az ő MSI Gaming X-ének meg egészen 126%-ig lehet húzni a csúszkát.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz demmer123 #8650 üzenetére

    Ez csak az én véleményem lesz (nyilván), de FTW-re szerintem felesleges akkora felárat fizetni amennyibe kerülnek.

    Olyan radikális különbséget nem hoz tuningban, hogy megérje a különbözetet. Tény, hogy stabilabb a tápellátása, de gyakorlatilag _mindegyik_ 1070-es kártya, függetlenül a márkától és ráragasztott kiadástól megy min. 1900MHz-et, nagyrész 2000-2050-et is. Ami már ritkább az a 2100-2200Mhz+ stabilan, de ez a szint már annyira szerencse kérdése is, hogy FTW-ből is ugyanolyan esélyed van kifogni egy "közepes" kártyát, mint egy ilyen erős tuningpotenciállal rendelkező chipet. Lottó az egész.

    A másik dolog, hogy 2000-2050MHz felett már annyi pluszt nem hoz az OC összességében, mint az alap órajelhez képest a biztos tuning, amit gyak. minden kártyával el lehet érni. Annyit meg szerintem végképp nem, hogy megérje kínlódni a random instabilitással meg a plusz hővel.
    Tényleg max. arra jó efölött, ha benchmarkokban akarja az ember mutogatni, de akkor meg már ne 1070-ből vegyen FTW-t, hanem 1080-ból...

    Az itteni kommenteket meg más fórumokat is olvasgatva nagyobb esélyed perpill. az MSI Gaming X-szel van, ha jó tuningpotenciálú, de még reális árú kártyát akarsz. Kinézete az mondjuk gyomor kérdése, de hát valamit valamiért... Chokito után szabadon. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz slick-adam #8674 üzenetére

    Semmi működésbeli problémát nem okoz, hosszabb távon sem, nem kell amiatt aggódnod. Ha téged speciel nem zavar, akkor nem érdemes vele szarakodnod, főleg hogy nem is minden gyártó tekinti indokoltnak a gariztatáshoz ezt a jelenséget. Az EVGA-ról tudom, hogy ők cserélik, többi közül nem tudok neveket mondani melyik milyen súlyosnak kategorizálja.
    Persze ha neten keresztül vetted és nem gariztatni akarod csak visszaküldeni, akkor megteheted mindettől függetlenül.

    (#8676) slick-adam:
    Kártyája válogatja mikor jön elő a cicergés. Volt már nekem is olyanon aminél csak extrém magas fps-nél jött ki, de ott aztán jó hangosan. Máskor meg semmi. De olvastam már olyanokat akiknél normál üzemnél is csikorgott... Szóval nem lehet tudni.

    Amit NetTom is javasolt még érdemes megpróbálni, sokaknál a ciripelés összefügg a táppal is, az a legjobb ha 8 pines csatinál nem átalakítózol molexekkel meg ilyen baromságokkal, hanem direktbe a tápból bekötöd. Ha régi tápod van, akkor lehet egy újjal megszűnne a dolog.

    Másik dolog amit kipróbálhatsz még, ha esetleg a ventire gyanakszol, hogy manuálisan elkezded felpörgetni a fordulatszámot afterburnerből és hallgatózol. Ha egy bizonyos fordulatszámnál jön a hang, akkor megpróbálhatod átírni a venti profilt, hogy az üzemi hőmérsékletnél pár %-kal más fordulaton menjen.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz bombibmw #8678 üzenetére

    Személy szerint én sem futottam még ilyesmibe, de ha esetleg volt fent előtte más driver, ne adj Isten AMD driver akkor okozhat anomáliát. Uninstallálj minden NVIDIA & AMD cuccot.
    Ha az megvolt, akkor tolj le [ezzel] is mindent, aztán próbáld újrarakni a legfrissebb _drivert_. Azért húztam alá, hogy első alkalommal kerüld el az nvidia experience fél telepítést szerintem, biztos ami biztos. Sima drivert kapd csak le külön, az a végén úgyis felrakja xp-t is.

  • Kashim

    őstag

    válasz bélanéni #8805 üzenetére

    Mivel teljesen ugyanaz a hűtő van rajt, mint a 1070-esen is, szerintem ugyanolyan jónak kell lennie. Én a fan profilt feljebb piszkálva sem hallom. Mondjuk nekem elég zárt házam van.
    De ettől függetlenül, ha megnézed a részletesen teszteket, az egyik leghalkabb kártya lett ebben a szériában. Őszintén szólva alap beállítással pofátlanul alacsonyan forgatja a lapátokat, én több mint 10 fokot nyertem azzal, hogy 40%-ra állítottam a fordulatot az alap 10-15%-ról.

  • Kashim

    őstag

    válasz Ombi5 #8927 üzenetére

    Az eu.evga-ról rendeld, onnan annyiért kapod amennyit ott látsz + szállítás ami 11,34 euró volt nekem. Nincs ezen felül áfa/vám egyéb.

    (#8943) Televan
    Precision OCX helyett használd az Afterburnert inkább, én is azt használom. Gyakorlatilag ugyanazt tudod állítani rajt, viszont stabilabb meg szerintem kézreállóbb minden. Nekem a Precision állandóan lefagyott.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz dombi81 #9125 üzenetére

    Marhára nem lehet ezt így kijelenteni. Gondolom nem teszteltél végig ~500 kártyát egyesével minden márkából, hogy így csuklóból dobáld tényként ezt a dolgot. (tegyük hozzá még 500 db után is max becsülni lehetne statisztikailag, hogy melyik gyártó kártyájánál jelentkezik nagyobb arányban a cicergés)

    Gyakorlatilag bármelyik gyártótól ki lehet kapni olyan példányt ami vmilyen szinten, adott terhelésnél cicereg. Olyat is ami nem persze. Lehet nagyobb arányban léteznek utóbbiak, de akkor sem kijelenthető ennyire konkrétan, hogy nem és kész...
    Külföldi fórumokon is sokan panaszkodnak bizonyos nem referencia típusokra. Abba most ne menjünk bele, hogy van mikor a táp, vagy az ilyen-olyan gány átalakítók okozzák a zajt, van mikor a kártya egyszerűen így sikerül és nem tudsz vele mit kezdeni.

    A probléma inkább abból adódik, hogy nem minden gyártó tekinti ezt olyan hibának, amiért cserélni kellene a kártyát. Funkcióban vagy élettartamban nem befolyásol semmit, ez tény, viszont vannak akiket zavar a hang és rajtuk marad, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Ráadásul később eladni is nehezebb a kártyát, vagy ront az árán a cicergés.

    (#9127) dombi81:
    Te mondtad, abban a hsz-ben amire reagáltam. Idézzelek?
    "Szóval, a ref kártyák ciceregtek, a custom hűtéssel ellátottak nem."
    Előtte meg leírtad, hogy az EVGA-k biztosan nem. Holott más oldalakon már panaszkodott nem egy ember, FTW kiadásra is hogy cicereg, videókat is töltöttek fel.

    Tegyük fel jön egy kevésbé hozzáértő user a fórumra tájékozódni, mivel egy szakmai fórumban vagyunk, ugye. Majd olvas egy ilyen hsz-t és úgy dönt inkább kuporgat még egy kis pénzt egy custom kártyára, mert azt olvasta, hogy azok nem ciceregnek. Hazaviszi, kibontja, telepíti majd meglepődve tapasztalja, hogy vonyít mint állat, mert szerencsétlen épp egy olyat kapott. Gondolom megtippeled mi lesz az első és második gondolata?

    Ezért kellene kicsit óvatosabban bánni az ilyen könnyelmű kijelentésekkel, hogy ne vezessük félre a másikat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák