Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz deuscreator #6019 üzenetére

    Hali!

    Grat a laptophoz. Nem hinném, h sokaknak lenne ilyesmije, szerintem keresgélj külföldi honlapokon, de ott sem biztos h menni fog nálad az, ami másoknál, mert ugye mindig minden kicsit más, én asztali vga-m sem bírta azt az órajelet, amit a guru3d-sek tudtak kihozni belőle, hiába ugyanazok a beállítások.

    Még ami érdekes lehet, és leginkább ez az, amiért írok, hogy ezen a másik prohardveres topicon olvasgathatsz, kérdezősködhetsz majd akkor, ha már gyenge lesz a mostani videókártyád. Konkrétan erre gondoltam, ami iránt érdemes lehet kérdezősködni.
    Azt remélem tudod, hogy a gtx 970m-esed egy asztali 50ezer Ft-os gtx 950 teljesítményét tudja, ami a belépőszint teteje, középszint alja kb., DE nem akarlak elkeseríteni (én vettem anno 800k-ért akkori legerősebb gamer laptopot és 2 év után minden csak lowon és akadozva ment már csak rajta, igaz akkoriban gyorsabban haladt a technika mint ma), és ha tényleg kell neked ez a gamer laptop vonal az élethelyzeted miatt, akkor később ha már gyengének érzed és nem szeretnél megint százezreket költeni, akkor simán felfejlesztheted ezzel a trükkel a laptopodat.
    Az asztali gtx 960as (60k) ugyanazt tudja, mint a gtx 980m, tehát kb. asztali 970-estől felfele lesz érdemes nézelődni, illetve majd csak 2-3 év múlva, addigra gondolom ez a technika is jobban kiforrja magát.

    Én sem értek hozzá, egyáltalán nem volt hozzá tapasztalatom, de a lényeg az lenne ahogy olvastam, hogy wifi modulodat kiszeded (ha kell a wifi, akkor veszel egy usb-set), helyére berakod ezt a fekete kábeles cumót, ez belemegy a videókártyadokkolóba. Erre ráteszel egy igazi asztali videókártyát ami max 8 tűs lehet talán, és még veszel egy asztali gépbe való tápegységet kb 15k-ért, amivel áramot adsz a videókártyának, és akkor a végén vagy külső monitorra küldöd a képet, vagy vissza a laptop képernyőjére (elvileg ezt is lehet).

    A processzorod igazi 4magos, úgyhogy még a gtx 980 ti (240k talán) videókártyával sem lenne baja a gépednek, ami azt jelenti, hogy a tendenciák alapján 3-4 év múlva 60k körül tudsz majd venni ugyanilyen teljesítményű kártyát. (lásd gtx 680 2012 márciusban jött ki 140k, akkori csúcs kártya, majd most 2015 januárban a gtx 960as 60-70k ugyanazt tudja, csak 120W-on nem 180W-on).

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz deuscreator #6019 üzenetére

    Én egy quadrót nyúztam anno 88fokig, semmi baja nem lett tőle, sztem addig elengedheted.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák