Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    Mióta lejárt az Asus A6Rp-m garanciája többször is felvetődött bennem a processzor (Celeron M 420) cseréje. Minap körül néztem egy kicsit, és nem akartam elhinni, amit találtam. Az ősöreg Xpress 200M chipset támogat(hat) egyes Core2Duo procikat is. :Y A bizonyítékok:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    Létezik egy un. Ati Xpress 1100 chipset is, ami lényegében nem tér el sokban az X200M-től, sőt, sokszor előfordul, hogy a rendszer (vagy épp a Catalyst) X200-nak ismeri fel az X1100, és fordítva. (X1100 cpu support)

    Mint látható, már a Asus oldalán kiadott korábbi BIOS is említ egy Merom magos Core 2 Duo-t, és több helyen is találtam utalást arra, hogy az X200M "támogathatja" a C2D-kat is. A sikeresen berakott T5500 és T7600 pedig minden elképzelésemet felülmúlja. :C

    Az apróhírdetések között találtam is már egy T5200-at, és egy T5300-at. S bár a fent említett példák alapján akár működhet is a dolog, én azért egy kicsit szkeptikus vagyok. :F Amúgy jó lenne tisztázni a dolgot, egyedül azonban nem merek belevágni. :( A noti szerelésben tapasztaltabbakat kérdem, hogy ha pár nap garival bevállalnám a procit, esetleg segítene valamelyikőtök a műveletben? :U

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák