Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Scarletiel #1360 üzenetére

    Ha érdekelnek a multiplatform játékok, akkor nem jaánlanám. Ha a grafika nagyon fontos, akkor sem. Nézd meg a Wii U exkluzív kínálatát (jelenlegit és a jövőbenit) és dönts az alapján. Pl.: Pikmin 3, Wonderful 101, Monster Hunter Tri Ultimate, New Super Mario Bros. U, Super Mario 3D World, Wind Waker HD, ZombiU, majd jön a Donkey Kong Country Tropical Freeze, Bayonetta 2, X, MarioKart 8, stb.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Dr.F.E.R.I.

    Topikgazda

    válasz Scarletiel #1360 üzenetére

    Nintendo címeknél semennyire nem számít a régi játékok (nem)ismerete, mert önálló címként adják ki többnyire, saját egyedi világgal/történettel stb. Ez inkább multiplatform játékokra jellemző, Wii U-n talán a Bayonetta 2 lesz egyedül ilyen, de fogalmam sincs, mennyire fog kapcsolódni az első részhez. A cég konzervatív felfogása miatt viszont a játékok lokál multija (= nem neten kersztül játszotok, hanem egymás mellett ülve a tévé előtt) nagyon hangsúlyos, baráti összejövetelekre szerintem a legjobbak a Nintendo saját fejlesztésű játékai. 2014-re már a legfontosabb bejelentett címek ismertek, remélhetőleg onnantól kezdve folyamatos lesz az ellátottság.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • ldave

    félisten

    válasz Scarletiel #1360 üzenetére

    Jó sok kérdés és hát sokra sajna kérdéses a válasz :)

    Általában a Nintendo gépei 5 évente követik egymést, ez alapján 2017-ig kéne a Wii U-an a piacon lennie, de én nem tartom kizártnak, hogy esetleg picivel korábban jön majd egy utód. Multiplatform játékok esetén kérdéses a jövő, de first/second party játékokból évente biztos jönni fog majd 5-6 db, azokkal meg bőven el lehet lenni.

    A jelenlegi kínálat csúcsa egyértelműen a Super Mario 3D World, mellyel akár négyen is lehet egyszerre játszani, bár az már elég komoly koordinációt igényel szerintem, multkor nálam hárman próbáluk a srácokkal és hát néha azt se tudtam hol vagyok :) Amúgy szitne minden Nintendo Wii U játékban van valami többjátékos mód.

    Ja meg ugye a Wii U viszi a régebbi, Wii játékokat is (bár kell hozzá pár kiegészítő), melyek között sok-sok klasszikus található, Mario Galaxy 1-2, Skyward Sword, Other M és még sorolhatnánk. Persze ezek grafikája már nem annyira korszerű, de a játélélmény bőven meghálálja, ha valaki időt tölt velük.

    A játékidő megint csak változatos, egy Mario játék elsőre 8-10 óra alatt végigjátszható, de ha minden csillagot és extrát össze akar szedni az ember, akkor ennek az időnek a többszörösét is bele lehet tenni. A Zelda játékok is megvannak 30-40 órák első végigjátszásra, és akkor még azoknál sok-sok egyéb mellékfeladat van.

    A Slime draws near! Command?

  • moli.hu

    őstag

    válasz Scarletiel #1360 üzenetére

    en vagy 29 eve pc-s jatekos vagyok, 4 eve vettem az elso jatekkonzolom az asszony otletere es neki ajandekkent, egy wii-t. Egy uj vilag nyilt ki elottem az evtizedes, pc-n elerhetetlen, ezert szamomra teljesen ismeretlen nintendo franchiseokkal. Es azt kell mondjam teljes bizonyossaggal, hogy akinek van pc-je annak felesleges melle venni egy xboxot vagy pst, tok ugyanazok es tok ugyanolyan jatekok vannak ra, mint amivel mar evtizedek ota a pc-den jatszol. Persze elofordult azota, hogy hanyagoltam a wii-t, mert vannak fpses es autoversenyzos korszakaim, ezekre mindkettore pedig csak a pc a megoldas. de platformjatekra, rpg-re a nintendo a valasz. Lokal multiplayerre sokkal jobb a nintendo a konkurencianal, mivel egyutt jatszottunk, az asszonyt a wii vezette be a videojatekok vilagaba, azelott o max passzianszozott es hoditozott. A wii utan vettem magamnak egy nintendo ds-t is, de az asszony tobbet jatszott vele mint en, igy kapott o is egyet. az android nyomaba se er, szuksegesek a dedikalt kezelogombok a videojatekhoz. Hat ez az en tortenetem.
    Azert ha ugy erzed, hogy vissza fog huzni a pc-s vilag, a billentyuzettel, egerrel es kormannyal es a veres jatekokkal, akkor inkabb gondold meg megegyszer.

    a nintendo jatekok onmagukban is elvezhetoek eloelet nelkul, sot, az az erdekes, hogy sokszor direkt rajatszanak erre es egy az elozmenyektol fuggetlen vilagot hoznak letre, hogy szabadabban desingolhassak a jatekot - foleg a zeldanal igaz ez a kovethetetlen timelinejaval. A mario platformoknal is tok lenyegtelen a sztori, mindig elraboljak a lanyt, itt a jatekmechnika a lenyeg, a nintendo altal kitalalt uj iranyitasi modok demonstracioja, tokelyre vitele. ez sokakat marhara bosszant is, mert nem ertik, hogy egy videojateknal a jatek a lenyeg.

    ezek utan a valasz a kerdesedre "ajánlanátok-e playstationon de leginkább PC-n "nevelkedett" embernek ezt a konzolt."
    egyertelmuen nem. csak ha megcsomorlottel azoktol es valami ujat keresel.

Új hozzászólás Aktív témák