Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mochi

    csendes tag

    Jó Estét mindenkinek !

    Remélem tudtok segíteni,vagy valami táppontot adni mégis mi lehet a gond :
    Olyan 2 hete történt ez első eset,hogy amikor bekapcsoltam a gépet, akkor normálisan felpörgette a vinyót, minden oké, majd amikor már beadná a Gigabyte logót ,akkor semmi sem történik, olyan mintha üresjáraton menne, majd hirtelen önmagától újraindult.(Szokásos egy sípolás) Aztán ekkor már bejött a Giga logó, de lefagyott , majd MEGINT újból újraindult , aztán innetől minden ment normálisan....
    Aztán most keddig (21.) nem volt semmi gond a géppel, szinte egész nap járattam a gépet. Szétszereltem hátha felvannak púposodva a kondik az alaplapon, vagy esetleg valahogy meglazult volna a Sata kábel, de semmi.
    Aztán amikor bekapccsoltam a gépet, is hasonlóan zajlott le. A Vinyó felpörög,ok, majd sötét képernyő,halk ventillátor hangok, a vinyón lehet érzékelni,hogy megy. Majd 3. próbálkozásra, bejön a Gigabyte logó lefagy ---> megmozdítom az egeret--> elpixelesedett a kép az egér mozgatotott helyén,majd újraindult.....Aztán megint megy normálisan a win.
    Na persze nem maradt ennyiben a dolog. Tegnap filmet néztem, épphogy kitettem volna teljes képernyőre, a másodperc töredéke alatt lefagyott az egér, kékhalál bedob, majd újraindul.
    Most csináltam egy BIOS( Uefi) resetet....jelenleg még most jó. Meg átettem másik slotba a ramot, billentyűzetet és egeret is átettem másikba...
    Jah igen,amikor egy fél nap járatás után bedobta a kékhalált, majd leállítottam,rögtön szétszereltem,hogy megnézzem nem e valami gyanúsan melegszik, de nem igen találtam gondot. ( A táp "jéghideg" volt, meg előtte is néztem Aidaval és átlagban minden 25-35 fok körül volt.)
    HDD sentinel sem talált gondot. A Memtest86-ot még nem volt időm lefutattatni.

    Konfig :
    Gigabyte ga b85m d3h
    wd caviar blue 1 tb
    kingston 4gb hyperx blu
    chieftec ctg 500 80p
    sapphire r7 260x
    intel pentium g3420
    és eredeti win7 home.(nem netes "eredetinek" titulált)
    Gép életkora : kb 2 hónapos (Van rá bőven garanciáztatás, csak nem mindegy mikor adják vissza a gépet, mivel informatikából érettségizem, gép nélkül meg nehéz felkészülni rá)

    Hőmérséklet alapjáraton:
    alaplap 28
    CPU 30-35
    vga 35-40
    hdd 25

    Köszönöm előre is a válaszokat.

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Vakegérke #26197 üzenetére

    Szinte gondoltam :D No errors.... egész éjszaka ment (olyan 7-8 órán keresztül), aztán semmi.....
    Úgyhogy gondolom akkor RAM hiba kilőve , nem ?! :))
    Jah meg megnéztem nem rég( csak ezt kihagytam valahogy) ,hogy Aida ( még a Speccy is) csak 798 MHz-et jelenít meg [Max sávszélesség : PC3-12800 (800 MHz)] ...beléptem BIOS-ba ott meg minden normálisan értéken van :
    system m. multipl. : 1600 MHz /Auto/
    ram freq.: 1596,6 körül
    DRAM voltage : 1548
    Cas L : 11
    trcd : 11
    trp : 11
    tras : 28
    CL9-es a RAM esetén az oké,hogy itt 11 ? Lehet buta kérdés,de nem értek ehhez annyira, nem szoktam belenyulkálni a BIOS-ba...

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Vakegérke #26200 üzenetére

    hmmmm....... Hát remélem akkor , azért valamit csak segített a bios reset, majd kiderül, ha egy-két héten belül nem csinálja-e megint...

  • Mochi

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    Gép adatai:
    1.Gigabyte GA B85M D3H 1.1 csere után 1.2
    2.Asrock H81M HDS r2.0
    Intel Pentium G3420
    Corsair Vengeance 2x4gb kit
    Chieftec CTG 500W
    Sapphire R7 260X 1GB
    WD Caviar Blue 1TB

    A gépet a Gigabyte GA B85M D3H 1.1 alaplapal vásároltam, de egy idő után a ram slotok random nem müködtek és mindig más hibát produkáltak a slotok (táblázatos kép). A ramok kilettek probálva más gépben is és normálisan müködtek.A garanciáról visszakapott új Gigabyte lap is úgyan azt csinálta mint az elöző, első inditásnál csipogott (3 rövid) és nem adott képet.Emiatt vásároltam meg az Asrock alaplapot, de 3 hónap után a következőket produkálta:

    Elöszőr GTA 5 közben fagyott ki, csak restart segitett(perifériák is lefagytak, nem reagáltak)
    Aztán rá egy hétre böngészés közben(egy youtube oldal, egy fb oldal volt megnyitva) és a következöt produkálta:
    Hirtelen fekete kép, majd asztal megint megjelent, pár mp-re megint fekete kép és fehér kép váltakozása, majd ennek a két szinnek a kavarodása. Ez a kép lefagyott, majd bedobta az aktuális böngészöben megnyitott lapot szétesve (értsd, ugy mintha millió pici lapban ugyanazt az ablakot ugyanazokkal a lapokkal megnyitottad volna).
    Majd teljesen lefagyott a gép, perifériák ugyszint nem müködött, numlock, semmi.
    Restart segített

    Majd ujrainditás után egyik rammal kiprobáltam az A-slotban, abban müködött. Kikapcsoltam, áttetem az A-slotba a másik ramot, ott már : három csipogás, fekete kép, de nem tölt be, majd pár mp után ujraindult, de ugy hogy mp-ként, és néha úgy mintha nem kapcsolt volna le hanem olyan furcsán lelassultak a ventillátorok,majd fel majd le. Végül kikapcsolt, és megint be (itt már kényszeritetten leállitottam)

    Következett a B-slot, abban az egyik ram azt produkálta, hogy befagyott a win töltö ikon, se kép se hang.
    Másik rammal szürke kép.

    Két rammal, megcserélve a slotban:
    BIOS, B chanel hibát irt ki. F1 megnyomása után 4GB-tal elindult a win.
    Majd ujrainditás után már megint nem adott képet.

    Képek:
    http://kepfeltoltes.hu/view/160927/14446454_1141638312595910_1443969980_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    http://kepfeltoltes.hu/view/160927/14453989_1141598532599888_1551894101_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    Sziasztok :)

    Az alábbi esetek történnek a gépemmel, az utóbbi hetekben, hónapokban.
    Két hónappal ezelőtt, más hibákat hozott, azelőtt pár hónappal meg megint mást. Már tanácstalan vagyok, nem tudok rájönni melyik alkatrész kuka.
    Hibákat sorrendben írom le ahogy megtörténtek.
    Kérlek szépen segítsetek :(

    Részletes leírás: Csak erős idegzetűeknek!!!

    Szeptember: 2-3 esetben a gép bekapcsolásakor rendszer time csipogást adott a gépem. Időt nem tudta beállítani, igy manuálisan megtettem. Hiába vettem ki az elemet, semmi sem változott. Ezek egymás utáni napokon történtek. Majd megszünt a csipogás.

    November: Facebookon görgetve befagyott a kép, majd fekete képernyő következett.
    Monitor ledje nem villogott. Billentyűzet nem reagál.
    Pár nappal később: Ugyanez, de elsőnek csíkozódás a képernyőn, ami többször is előfordult, mindig máshogy:
    -sima fekete nagy távolságú vízszintes csikozodás
    -sűrű színes vízszintes csíkozódás
    -színes csikozodás a monitor egy kis területén, majd két független területen (ha jól emlékszem jobb felül, és bal alul egy nagyobb sávban)

    Ezek után mindig fekete képernyő, DE monitor led aktív, nem villog.

    Másnap:
    GTA egy óráig simán futott, fps droppok nem voltak, stabil 30 megvolt.
    Egyszer csak hang befagy, kép befagy, és fehér képernyő fogad, majd fekete képernyő. Billentyűzet ledje nem reagál, DE a hang nem fagyott be.

    Más játékokkal nem volt gond, bár igaz azok ennyire nem használják a gépet. Gamek: Forest, Dead Island, L4D2, War Thunder

    Ezekután még két héten keresztül pár naponta a Facebookos "tünetek" jelentkeztek, majd abbamaradt, egészen január első hetéig.

    Mostani hiba:
    Elsőnek: Gép bekapcsolása után Opera megnyitása, majd azonnali nagyon sűrű vízszintes fekete-szürke csikozodás, majd teljesen fekete képernyő. Monitor ledje folyamatosan világított. Csipogás gép bekapcsolásakor nem volt. Billentyűzet nem reagál, ledje nem világít.

    Másnap bekapcs, és ez a beep kódok voltak(végig fekete képernyö, minden felpörög, és ennyi)
    3 beep (pár mp szünet) 3 beep
    Ez a 2x3 csipogás kétszer fordult elö egymás utáni bekapcsolásnál.

    Megint bekapcs: Windows töltő ikonja befagy, nem forog, perifériák nem reagálnak. Csipogás nem volt.

    Majd miután bekapcsolt, 2-3 óra után ezt produkálta:
    Youtube zenehallgatás közben (+1 yt video megnyitva, és fb, ezenkívül semmi más program, vagy fül nincs)
    Szoval felvenném a zenén a hangot:
    egér befagy, kép befagy, hang elmegy. Ez 5 mp- ig tartott kb és visszajött minden.

    Prime95 elindítása, 15 percig ment, hibát nem írt ki, majd fekete képernyő. Monitor ledje villog, billentyűzet led nem reagál, de világít.

    Speedfan értékek, míg bevolt kapcsolva a gép:
    Januári eset legelső hibájakor: 16 fokos fél óra alapjáratos müködtetés után a CPU
    Minden más, magok, gpu stb normális 25-26-30 fokos határon mozogtak.

    2 nappal később:
    Yt közben: 45-49 fokos cpu. Minden más oké.
    Alapjáraton: semmilyen program nincs megnyitva, feladatkezelőben semmi sem használ többet, mint szokott.
    CPU: 46 fokos

    Prime95 alatt:
    CPU 45 fokról lement 36-ra, de Core felment 51-re. Minden más 25-26 fokon ment.

    Annyit hozzátennék, hogy augusztusban lett újrapasztázva (előtte meg február környékén). Alapjáraton a CPU sosem ment 30 fok fölé, netezés közben sem.
    GTA közben volt 55 fokos.

    Bekapcs újból 4-5 nappal később:
    Egyszer 5 csipogás, majd az alsó vonalkás bios betöltés utáni kép beakadt. Nincs windows töltő ikon.
    Az a bal felső sarokban lévő alsó vonalas állandóan villogó vonal villog, míg ki nem kapcsolom a gépet.
    Bocsánat, hogy ennyire érthetetlenül írtam le.

    Bekapcs megint:
    5 csipogás (oké ez még mindig cpu hiba)
    várom hogy csipog-e. Erre 1 perc múlva Windows töltő ikont kihagyva a bejelentkezési képernyőt bedobta.

    Majd ezekután lekapcsoltam, bekapcsoltam megint.
    Vagyis kapcsoltam volna:
    5 beep (3mp szünet) 5 beep (kb 10mp szünet) 5 beep
    (Ez kétszer fordult elő a gép egymás utáni bekapcsolásakor.)
    Képernyő fekete maradt, bill led nem világít.

    Amit kihagytam, alaplap májusban lett cserélve, mert előzőben kipurcantak a ram slotok. Arról is már kérdeztem itt, mert random mindig más hibákat hozott.

    Gépem adatai:
    Jelenlegi alaplap: Asrock H81M HDS r2.0
    CPU: Pentium G3420
    Táp: Chieftec CTG 500W
    VGA: Sapphire R7 260X 1GB
    RAM: Corsair 2x4 GB KIT
    HDD: WD Caviar blue

    Vasúti 25k V-os vezeték mellett lakunk pár méterre... Csak azért írom le, mert ez sem tesz jót a gépnek, tudom jól, hiszen Tévék is hamar kipurcannak. Bár emiatt én direkt túlfesz védős elosztókat vettem.
    Amire a gép van rákötve: APC

    Kérlek szépen valaki segítsen, valamit csak tud tippelni.
    5 csipogás alapján CPU hibára gyanakodok, de a többi hibajelenséget nem tudom hova tenni.
    Gondoltam GPU hibára, csíkozódás miatt...de hát már nem tudom magam sem mi van.

    Kérlek szépen titeket, valaki segítsen :(

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Petya XT #33987 üzenetére

    Nem VGA, alaplapin is ezt csinálta, csak most MEGINT másképp :D

    Bekapcs, felpörög félig a gép, leáll, megint felpörög félig egy fél csipogást hallani, leáll, majd újraindul és 2x3 csipogás, ujraindul megint 2x3 és behoz egy olyan üzenetet nagy nehézségek árán, hogy a B Chanelbe nem jó a ram, vagy nincs benn (Képet csatolok)
    Na mármost ilyen üzeneteket a régi alaplapomnál kaptam, amikor az Elvileg slot hibás lett.

    Akkor csak a CPU a ludas, mert gondolom én naív és laikus, hogy ugye Őméltósága vezérli a ramokat, vagyis van köze hozzá, és a rendszer idő beállítási mizéria is tőle lehet. Viszont a csikózódás nem tudom mitől.

    Régi alaplap kicserélt társával, amit a drágalátos nevüketnemmondom oldal kicserélt, viszont semmi papírt nem küldtek vissza vele, se új garancia se semmi. Hiába van az régi lapomra még egy év, ha ez a lap már nem az a rev számú. B...tom.
    Viszont ezzel a lappal, meg 30-at csipog, gyorsan, és leáll és újraindul és ezt addig csinálja míg én le nem vágom hátul a tápot, mert másképp nem lehet leállítani.

    Videót is tudok küldeni a csipogásokról, ha valakit érdekel.

    F1-re reagálva MOST "jó" a gép...míg ki nem kapcsolom.
    Jelen pillanatban cpu 47 fokos, csak opera megnyitva, azon belül eme lap.

    Ja és hütőpaszta tökéletes állapotban.

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Petya XT #33989 üzenetére

    Memtest még akkor a régi lappal megvolt, 2-3 napig elszüggyögtem vele. Mind a négy slotban ki lett próbálva, egyenként, már amikor életre tudtam kelteni a gépet, és nem volt hiba.

    Amikor ugye az a lap (gigabyte b85m d3h) cseszett ki velem, le lett véve ismerőshöz, nála ki lettek próbálva a ramok, cpu, vga, és egy db hiba nem jött elő.
    Ezért gondoltuk, hogy alaplap. Ki lett cserélve újra, ment májustól szeptemberig, és szeptembertől ugye ezek a hibák jöttek elő.

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Petya XT #33991 üzenetére

    Hát annyi volt a táp teszt, hogy másik gépre rátettük, ment vele, nem hozott hibákat bekapcsoláskor. Így azt rögtön kizártuk.
    Vagy a táp ennyire belenyúlkálna a többi hardver működésébe. :(((

    Tudom, hogy elkéne olvasnom pár angol fórumot is, de nem tudok angolul. (yeah német :\ amit meg sem értek :D)

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Petya XT #33991 üzenetére

    Még valami.
    Alapos Memtest. Eddig 3-4 órákat futott egy-egy ram.
    Akkor még ennél is több kéne? 12 óra? Vagy mennyi? :DDD

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Vakegérke #33994 üzenetére

    Régi lapnál ki lett próbálva új táppal (FSP Hyper M 500W).
    De ugyanazt produkálta. De jelenleg most nincs másik táp, amivel kitudnám próbálni. Majd jövőhéten szombaton tudom, de sokkal gyengébb, és rosszabb táppal (Codegen és társai típussal sajnos).

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Mochi #33996 üzenetére

    Még valami ami lehet fontos lehet.
    A CPU ventilátora bekapcsoláskor 2x nekifutásnak indul be. Szóval bekapcsolom a gépet, kicsit megrezzen, aztán egyet felpörög leáll, aztán végleg beáll normálisba. (Van erről is videó)
    Nos, másik ventilátort is rátettünk a gépemre, még anno a régi alaplap tesztelésekor, és a másik ventilátorral normálisan működött.
    Minden mást meg meghajt. Két Arctic F12 PWM ventilátor is, simán felpörög, nem akadozik.

    Akkor ez csak szimplán CPU ventilátor hiba...vagy nem... (?) :F

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    Sziasztok megint :)

    Nos mivel sok találgatás van a gépemmel kapcsolatban, így jobbnak láttam, ha töltök fel videót, hátha kicsit egyszerűbb elképzelni.
    Képeket is csatolok.

    Link1
    Link2
    Link3

    Esetleges tömör leírások a videó leírásában. De ugye tegnap már tüzetesen leírtam ide.

    Táp kérdés miatt esetleg hátha valami kis segítség.
    [kép]
    Rögtön indítás után lett screenshotolva.

    Bár nem tudom Aida mennyivel többet és pontosabbat írna ki.

    Ui.: Bocsánat a porért, azóta le lett törölve. :B :U

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Mochi #34012 üzenetére

    Még egyszer megpróbálkozok a lehetetlennel.
    Bocsánat a privát videók miatt :(

    Link1
    Link2
    Link3

  • Mochi

    csendes tag

    válasz =HG= #34020 üzenetére

    Oké, csipogás megoldva.
    Na de a random fekete képernyők, csikózódások, fagyások, hiba üzenetek, azok mitől vannak. Nem hiszem, hogy normális lenne.

    De köszönöm a segítséget, megnézem a BIOS-t :) Aztán tudósítok, amint időm engedi.

    Ha esetleg nem olvastad:
    [link]
    [link]

    Ami új fejlemény:
    Ugye kiírta, hogy így úgy B Channel. Oké, kivettem a B-ből a ramot, azóta köszöni jól van. Most mentegetek a gépről mindent le, aztán ki lesz próbálva, mit reagál, ha mindig más ramot teszek, mindig másik slotba. Ugyanis előző laponál pl. a slothibák random voltak, egyszer ebben nem volt jó egyszer abban. (Memtest elment pass 10-ig, és egyik ram sem volt hibás)
    De erről régen írtam ide, képet is csatoltam, le irkáltam mik a hibák slotokként, ramonként. Bár igaz eléggé...gyerekesen, vagy nem is tudom, hogy mondjam. :B

    [kép]

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz =HG= #34024 üzenetére

    Alkatrészek most szombaton lesznek tesztelve, barátomnál. Megy a drága gép kirándulni 400km-t. :D (ennyire nincs a közelembe senki ismerős :( )
    Nos, tudom én is, hogy nagyon nem jó a magas fesz, de sajnos ellene nem sokat tudunk tenni. (Ha nagyon kíváncsi vagy leirom privátban, mert ezek nem ide tartoznak)

    Köszönöm a válaszod. Amiket pedig javasoltál, kipróbálom, csak legyen időm, mert az sajnos nincs. :(((

    Csipogásokat ugye leírtam. Egy ideig cpu hibát csipogott, utána meg ram-ot, meg még régebben rendszer time hibát.
    (Ergo már szinte az összes hardverre volt hibajelenség.)

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    Sziasztok, egy kis fejlemény azóta.

    Mindkét RAM tesztelve külön külön (Memtest86). Pass 11-ig futtatva (7,5 óra). Hiba nincs.
    Jelenleg mindkét ram, mindkét slotban jó. (Utóbbi pár napban nem hozta be a B Chanel hibát.)

    Kérdéseim:
    Memtest86+-os verzió mivel tud többet? Azzal is megpróbáljam? Esetleg még teszteljem a Windows saját tesztelőjével is vagy felesleges?

    Prime95 melyik tesztjét indítsam el? (Megint megpróbálkozok vele. Egy hónapja kb. elindítás után 10-15 perccel fekete kép fogadott, perifériák lefagytak) Blend tesztet futtattam akkor.
    Intel saját stressz tesztje? Vélemény? Vagy elég a Prime?

    Ami még esetleg jól jöhet:
    Olyan Október környékén talán, franc tudja már, csináltam egy Furmark tesztet. Nos GPU felment 110 fokra. Félig járt a tesztnél, de én inkább leállítottam.(Ha nem állítottam volna le, tovább ment volna, mert 5 mpként ment fel 1 fokot). Speedfannal is figyeltem és az is 110-et mutatott. Lefagyni nem fagyott le, viszont aggasztott. Már nem volt garanciás így szétszedtem, új paszta, vissza, és ugyanúgy a teszt felénél felment 95 fokra. Normális, vagy rohadtul nem az? :D

    Másik:
    Most leszedtem az Aida64-et, oké mondom megnézek mindent, hátha van valami aggasztó. (Voltok stb.)
    Észrevettem, hogy Aidában 31 fokosnak jelzi a cpu-t, mint régen, szóval tök normális értéket. Na de Speedfannál +16 fokot tesz hozzá. Most vagy az egyik program mér falschként, vagy... vagy nem tudom :DDD

    Ez a gép kész rejtély.

    [ Szerkesztve ]

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Petya XT #34048 üzenetére

    Azért gáz ha mindig a lapom adja meg magát :/
    Tápot még mindig nem tudtam kiprobálni, talán jövőhét végén sor kerül rá.
    Addig meg nyüstölöm a gépet. Azért ráengedek egy cpu tesztelő programot. Majd még kitalálom melyik legyen(linx, intelburntest, orthos, prime95, ibt).

    Most jelenleg nem hisztizik a gép, alaplapi vgaval (minden más ugyanúgy bedugva).

  • Mochi

    csendes tag

    válasz Mochi #34064 üzenetére

    Prime95 In-place large FFTs tesztet indítottam.
    4 óra 4 perc, 270 test, 0 errors, 0 warnings, teljesen jó hőfokok. (CPU végig 35 fok, 2 mag 55-59 között).
    Teszt alatt: torrentek, speedfan, 3-4 youtube, Facebook.
    Prime95 teszt alatt: integrált vga használva.
    (Memtest 11 pass, mindkét ramra külön: 0 errors)

    Akkor cpu kizárva? Vagy Blendet is futtassak?

    Mióta kivettem a dedikált vga-t, úgy érzem csak a vga lesz a ludas, bár fogalmam sincs, hogy az, hogy okozhat 5 csipogásos processzor hibát, meg 2x ram hibát, és kétszer 2x3 csipogást , ami mai napig nem tudom milyen hibát takar. (AMI bios alapján nem behatárolható). Viszont magyarázható a képernyő elfeketedés, csíkozódás, Furmark alatti 110 fok ami még feljebb ment volna ha nem állítom le. (10-15 perc alatt teszt felénél).

    Ki mit gondol, mire tippel?

    (Tudom kikéne próbálni másik gépben a VGA-t, de még sajnos nem most lesz az.)

Új hozzászólás Aktív témák