Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Littletiger

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem új RAM-ot és beraktam a gépbe. Nem vagyok túl nagy hardware szakértő, de azért pár dolgot cseréltem már, és gondoltam ezzel is elboldogulok. Sajnos nem néztem meg, hogy a RAM hogyan illeszkedik a foglalatba, és először fordítva akartam beleerőszakolni, középen nyomva, mintegy jól megnyomorgatva az alaplapot. Aztán persze rájöttem, hgy rosszul csinálom, és helyes irányban sikerült beleraknom a memóriát a foglalatba. A gép azonban nem működött. Pontosabban bekapcsolt, felpörögtek a ventillátorok, folyamatosan világított a piros lámpa, de a monitor sötét maradt, a zöld lámpa csak villogott rajta, mintha nem kapna jelet. RAM kivétele után nem sípolt, viszont a videókártya kivételénél folyamatosan sípolt. Az optikai meghajtók ajtaja nem nyílt ki, viszont ha lehúztam róluk az IDE kábelt, mintegy leválasztva őket az alaplapról, akkor nyíltak, vagyis tápot kapnak. A tápom egyébként új, FSP, 350W, hozzá AsRock K7VM2 alaplap, AMD Athlon 2200+ proci, Asus 6600 videókártya. Ja, először még azt hittem, hogy rossz az új memória, de visszaraktam a régi 256MB Samsungot, és azzal is ugyanezt a hibajelenséget produkálta. Lehet, hogy az alaplap erőteljes nyomkodásával kinyírtam azt? Én erre gyanakaszok, de azért erősítsetek meg benne!

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák