Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Száni

    tag

    Sziasztok!
    Indulni indul, de csakhamar meg is áll a gépem. Gondoltam berakom ide is a problémám:
    [link]
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    Sziasztok!
    A köv. a problémám (konfig. adataimnál):
    A gép ''hidegindítás'' után, többnyire reggel, sosem tölti be a win-t elsőre: 1. boot közben ált. megáll még az eszközök ellenőrzése után, v. a monitor bekapcsolásáig sem jut el csak felpörgeti a dolgokat és áll. 2. boot, win betölt, de 1-2 percen belül tuti fagyás v. újraindulás (néha kékhalál machine checksum error-ral), 3. néha 4. indítás után szépen elindul, fut minden, lehet nyúzni, prime95, memtest86 végtelenségig elmenne, játékok mind rendben, nincs több fagyás. BIOS-ban minden alapértéken van most. A géphez van egy MSI D-Bracket 2 hibadiagnosztizáló eszköz, az sem jelez semmi hibát a kis ledjeivel, h. rossz lenne. Az első hibát megelőzően fél évig stabilan ment a gép (húzva), fagyás, újraindulás nélkül. A segítségeket előre isköszönöm!
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz LeC #2901 üzenetére

    Lehet tüzet is rakok alatta, h. sose hűljön ki ;]
    Még nem próbáltam másik táppal, ha minden igaz ma v. holnap kapok egyet tesztelni. Bár egyre inkább tartok attól, h. ez alaplaphiba lesz (vga, vinyó, ramok cserélve, ua. a helyzet. A gép 16 hónapos, az első időszakban is volt háklija rendesen (kékhalál, restart, fagyás, hangkártya crash...) de a jelenlegi modbios minden korábbi hibát orvosolt.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz Norbo03 #2902 üzenetére

    Thx. h. szóltál az MSI-s fórumban is. Nos:
    1. megnézem mégegyszer, hátha vmi kilazult, de a minap mindent lecsekkoltam rajta.
    2. ha lesz (de inkább ne legyen) kékhalál, meglesem mi a hibakód.
    Az első hiba után egyből leszedtem mindent, csak primary master és vga (x800 le és helyette egy 32mb-os gef2-es fel), sőt hdd-t is cseréltem, de ugyanúgy nem indult.
    Fagyás csak és kizárólag hidegindítás után van, semmi progi nem fut a win-en kívül, épp h. betölti és már vége is.
    A GPU-n egy Glacialtech Northpole 1000-es van, épp csak langyos. memtest86+ eddig nem jelzett hibát, igaz 2 kört futattam csak, éjszaka lehet rajta hagyom.
    Mégegyszer kössz.
    Üdv G.
    Ui.: ha nem ad le elég feszt a táp, akkor h. tud menni órákon át mondjuk a CoD2 emelt cpu órajellel és húzott vga-val? Vagy prime 95 miért nem kajabál, h. vmi nem stimmel?

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz Norbo03 #2905 üzenetére

    3dmark az újratelepítés (ill. a hiba megjelenése) óta még nem futott. A BIOS-ban minden alapértéken van most (csak teszt erejéig húztam meg) és úgy is produkálja a hibát.
    Ribi: kékhalál csak nagyon ritkán van, egyszerűen win betöltése után megfagy.
    A bő 2 hete kezdődött történet (ebből 10 napot állt. a gép, nem voltam itthon): [link]
    Akkor még simán HDD hibára gyanakodtunk, a win-t se lehetett feltelepíteni, másik vinyóra sem, telepítés közben kifagyott v. újraindult a gép, aztán a 10 napos pihi után elsőre fel ment a win és most ott tartok amit már tudtok Ti is.
    Ja: kaptam próbára tápot (vagyis tápszerű vmit: Codegen 300W-os) amivel nem hiszem h. előrébb leszek a tesztelés szempontjából :(

    [Szerkesztve]

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz Hequila #2909 üzenetére

    Na ez ami nem fog menni, senkinek nincs S939-es lapja az ismerősök között.
    Egyébként: nem jutottam sehová, nem volt időm tesztelni, talán ma délután. Tegnap is produkálta a tüneteket (ugyanúgy), ma reggel csak az első indítás volt sikertelen, aztán ment szépen, viszont kikapcs-nál csak kilépett a win-ből és ott meg is állt. Power off volt :((
    A legújabb hülyesége (nem telepítettem semmi új progit), h. kb. 1-1,5 perc mire betölti a C'n'Q-ért felelős Core Centert és az RMClock-ot. MInden mást betölt szépen de ezeket csak késve, közben bmilyen alkalmazást lehet használni. Hálókártya BIOS-ból le van tiltva, tehát az IP keresés kizárva.
    Na ennyi.
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz rlazol #2913 üzenetére

    Helló!
    Két partícióból áll a Samsung egy 10GB-os rendszer és egy 106GB-os adat. A 10 GB-oson volt már pár low level format. De utána is csinálta a fentebb vázolt hibákat.
    Újabb: pénteken szétszedtem a gépet, minden csatit letakarítottam, összes kábel átnéz, molexek is. Utána indult pöcre, ment szépen minden, nem fagyott, nem szórakozott, ''hidegindításnál'' sem. Aztán tegnap reggel első win. betöltésnél megfagyott és utána se kép se hang. Win bootig eljutott aztán restartol, majd sikertelen win indítás miatt választani kell ugyebár, de bmit jelöltem restart. Win bootcd-ről indítva a javítókonzol alatt is restartolt, sőt formázást és friss win telepítést sem engedett. Beraktam másik vinyót, arra felment a win, majd a Samut slave-ként rákötve szintén restartolt boot közben. Találtam egy régi win98 bootfloppy-t, arról sikerült formázni a 10GB-os részt és utána minden további nélkül telelpült a win, ill. minden egyéb program, ma reggel simán indult és most is megy (legalábbis asszony még nem szólt utánam h. gebasz van ;) ).
    Volt táp, vga, ram csere a problémás szakaszban, de azokkal is ua. Most teszt és mentés, ha újból problémázik akkor teljes format az egész 120GB-ra.
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz rlazol #2924 üzenetére

    Mi számít újabb vinyónak? Ez másfél éves, még másfél év gari van vissza, szal ha ez a ludas, akkor csere. És simán lehet ez a hibás, mert tavaly az első win telepítésnél kapásból összeomlott a partíciós táblája, alig lehetett életre kelteni, de azóta meg hiba nélkül ment. HDD-Sentinelem van, majd kipróbálom. (most még adatmentés folyik róla) Thx.
    Üdv G.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • Száni

    tag

    válasz rlazol #2924 üzenetére

    A HDDSentinel szerint a Samsung SP1213N HDD-m teljesítménye 100%, míg a kondíciója 86%, S.M.A.R.T. értékek rendben. Ugyanakkor a gyári DOS-os Hutil progi a 2. fázisban M.C. check error-t jelzett (error: data is uncorrectable), amit egyelőre nem tudom mit jelent. A read surface scan lefutt rendben.

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

Új hozzászólás Aktív témák