Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tiop

    tag

    Üdv mindenkinek
    Következő a gond.Adott egy Am2 MSI lap,egy 4600+ proci és 2* 512MB DDR2 800MHz ram meg a körítés de az most nem lényeg.A gondom az hogy indítás után semmi nem történik a ventik elindulnak mindegyik de sem a bios sem a bios hangok nem jelentkeznek magyarul semmi.Minden alkatrész használt de nem tudom hogy működött e vagy nem sajnos pótalkatrészek nincsenek hogy cserélgessem .Kérdés hogy mi a rossz vagy hogyan derítsem ki?A biosnak proci nélkül is be kellene töltődni.
    Folyt.
    A következő derült ki ma délelőtt.Az egész gépet átszereltem egy másik házba egy 450w CHIEFTEC táp mellé hogy ne legyen gond a 20 tűs csatival.A helyzet ott is ugyan az.Ere fel először kivettem az egyik memória modult a 1 slotból és végre elindult a gép,na gondoltam tényleg a ram volt a rossz!Ezután kivettem a jónak tünő modult a 2 slotból és beraktam a 1 slotba újból se kép se hang!Tehát bármelyik modullal az 1 slotban nem indul a 2 slotban pedig igen!A másik gond hogy a prociról hiányzik két láb,ennek ellenére a gép teljesen stabilan működik 100% terhelés mellett is.A kérdés az hogy most akkor az alaplap a rossz vagy a proci hiányzó két lába okozza a hibát?Mert ha jól tudom a memória vezérlő a prociba van integrálva!

Új hozzászólás Aktív témák