Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsot kérnék tőletek, merre lépjek tovább meghalt gépemmel kapcsolatban. Úgy néz ki vagy CPU vagy alaplap hiba lesz, de nem tudom hogyan derítsem ki, hogy melyik. Az alaplapom Abit IX38 QuadGT.

    Rendes működés közben a gép egyszer csak kikapcsolt, és azóta ha bekapcsolni próbálom a következő ciklikus dolog történik:

    1. Táp bekapcsol: felpörögnek a ventillátorok. Az alaplapi 7 szegmenses LED-es post kijelző 8.3. kódot mutat, ez learás szerint "ATX power supply ready".
    2. Ezt kitartja kb. 1 másodpercig, vagy inkább még rövidebb ideig.
    3. Táp kikapcs, ventillátorok leállnak. Az alaplapi 7 szegmenses LED-es post kijelző 9.9. kódot mutat, ez learás szerint "Complete power off sequence".
    4. Ezt kitartja (gyakorlatilag kikapcsolt állapotmarad marad) kb. 4 másodpercig.
    5. Minden kezdődik előlről, magától automatikusan újra próbálkozik, ugrás az 1-es pontra.

    A ciklust megszakítani csak a táp főkapcsolójával (230V) tudom.
    Sípolást nem ad, addig el sem jut, alighogy bekapcsolja a tápot, már kapcsolja is ki egy másodpercen belül.

    Eddig a következőket próbáltam.
    Tápot kimértem, alaplapról lehúzva földre zárva a PS_ON lábat bekapcsolt és stabilan működött 15 percig is, amíg ki nem kapcsoltam. Műszerrel ellenőriztem az összes alaplap felé adott feszültséget, mindegyik rendben van.

    Alaplapról minden kártyát leszedtem, HDD-ket lehúztam, RAM modulokat kivettem, csak a CPU maradt rajta.

    Ezek után táp bekapcs után továbbra is a fenti ciklust játssza folyamatosan.

    Szerintetek ez most a CPU lehet, vagy az alaplapom szállt el?
    Hogy tudom kideríteni, hogy melyikből kell újat vennem? :F
    Tudna ebben valaki segíteni?

Új hozzászólás Aktív témák