Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chelepke

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hozzáértő segítségét szeretném kérni, amit előre is köszönök.
    Van egy Asus M2N68-AM SE2 alaplapom. Ebben cseréltem nemrég processzort, most egy AMD Phenom II X4 945 (95W, rev. C3) van benne. Ezzel nincs is baj, mióta kicseréltem, működik szépen, Bios-ban nem nyúltam semmilyen beállításhoz. Viszont azt olvastam róla, hogy ehhez az eddig használt, 800 Mhz-es Ramok helyett inkább 1066 Mhz-esek ajánlottak, amit az alaplap is támogat a dokumentációja szerint. Vettem hát 2db Kingston HyperX KHX8500D2/2G modult hozzá, ezzel kapcsolatban adódott a probléma.
    A gép PC6400 800 Mhz-es modulnak ismeri fel mindkettőt, 1.8V-on. Keresgélés után találtam egy olyan apróbetűs részt a hasonló Asus alaplapokhoz, ami szerint: "Due to AM2+ CPU limitation, only one DDR2 1066 DIMM is supported per channel. When two DDR2 1066 DIMMs are installed, all DIMMs run at 800MHz frequency by default for system stability."
    Ezért tettem egy próbát, hogy külön, csak az egyiket használva is PC6400-nak ismeri-e fel a gépem, és igen, úgy is ugyanaz a helyzet. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e vele szórakozni, és valahogy rábírni az 1066 Mhz-es működésre őket, vagy fölösleges, mert az alaplap korlátozza mindenképpen? És ha meg lehet oldani, akkor mit kellene velük csinálni? A bios-ban nézegettem, a feszültséget 2.05, 2.15 és 2.25 értékekre lehet állítani, az órajelet pedig 400, vagy 533 Mhz-re is, de ezekhez nem mertem magamtól hozzányúlni, ilyen témában nem vagyok otthon. A CPU-Z szerint az FSB : DRAM arány 1:2 így jelenleg (ugyanilyen volt a két 800 MHz-es modullal is korábban), nem tudom ennek milyennek kellene ideális esetben lennie.

    Üdv,
    Balázs

    [ Szerkesztve ]

  • chelepke

    csendes tag

    válasz Zoll21 #48701 üzenetére

    Köszönöm, ezt meg is csináltam, az órajel most 533 Mhz, és 2.05V-ra állítottam a feszültséget. Viszont azt tapasztalom, hogy mintha kicsit lassabb lenne a gép így, az AIDA64-es memóriatesztek is ezt támasztják alá. És a CPU-Z, meg az AIDA64 is DDR2-800 (400 MHz)-et ír ki az SPD résznél (ennek nem kellene akkor ezzel együtt megváltoznia?). Az említett FSB : DRAM arány pedig 3:8 lett így a korábbi 1:2 helyett.
    Ez így egyelőre nem megoldás szerintem, akkor már inkább visszarakom bele a régi ramokat, ha nem lehet így csinálni vele semmit...

Új hozzászólás Aktív témák