Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adam289

    csendes tag

    Sziasztok.
    Probléma : 2*1gb ddr 2-es kingstone (khx8500d2k2/2g-1066mhz) volt a gépemben.Újítás képpen teljesen ugyanilyet,ugyanennyit vettem a gépembe hogy meglegyen a 4gb. 2 problámán van vele, először is,nemvolt mindegy hogy milyen sorrendben helyeztem be a ramokat mert ha az eredeti volt az első két slotban és a második kettőbe raktam az újat akkor fekete képernyő fogadott,csak úgy működik ha az első kettőbe rakom az újat,a régit pedig a második kettőbe.Elindult,de a windows ( win7,64bit ultimate) látja a 4gb ot de aztírja hogy csak 3gb felhasználható belőle.Az alaplapom (gigabyte ga ep31-ds3l) max 4gb ot támogat,ezért is döntöttem így,a vga-m pedig egy 1gb os 9800gt.ha van bármi ötletetek kérlek segítsetek. Üdv Ádám

  • Adam289

    csendes tag

    válasz proximus #33765 üzenetére

    Köszönöm ezt a bő segítséget! ugyanaz teljesen,a pontos fajtája,órajele ,formája,a kék hűtője ( talán az új egy kicsit világosabb kék). ha vegyesen rakom be akkor kapok egy szép sípoló hangot vagy egy fekete képernyőt bekapcsolás után,és együtt is csak úgy megy ha az új kit-et rakom az első kettő helyre,a második kettőre meg a régit.ha 3gb van benne akkor nincs gond vele.azóta nézegettem és valami olyasmit vettem ki hogy csak akkor látja a 4gb ot ha az alaplamonak nemcsak "max 4gb" a bírása,mert 1 gb ot a vga-nak számol bele az alaplap és 3gb ram+1gb vga =4gb és ezzel bevégzett,de ennek nemtudom mi az igazságtartalma,mert csomó ismerősömnek van 4gb a ram a gépébe és ők sem 40e Ft os alaplapokkal rendelkeznek amikbe annyi ram lenne pakolható.biosfrissítést még nemcsináltam soha,de ha más nemlesz akkor kénytelen leszek megpróbálni,esetleg ebben tudnál segíteni? előre is köszi, Üdv ÁDám

Új hozzászólás Aktív témák