Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz Octopus21 #21289 üzenetére

    Hát igen. Marketing rizsába jól mutatna a 16:9,de kell a halálnak. Ha 16:9 képet akarok,akkor majd utólag olyanra szerkesztem.(mint fentebb is írták)
    Amennyire nézem számodra alapvető szempont a videózás,és a "featureok" tömkelege.
    A D5100 sem nagy előrelépés a D3100hoz képest. Előrelépés az a D90,mert abban vannak normális plusz funkciók, nem csak 2011es marketingfinomságok.

    Anno énis vágytam remek videóra,de alapvetően a fotózás rejtelmei érdekeltek.És vacilláltam az egy árban lévő d5000 és d3100 között. Aztán a d3100 győzött a jó videó miatt,mert operatőri ambícióim is vannak,illetve találtam egy kihagyhatatlan ajánlatot.Akkoriban énis furán néztem a sok fórumozókra,hogy miért nem csak a szenzor a lényeg,hisz arról szól a képminőség..... Hát nagyon nem. Sokat tanultam azóta. Az iso,megapixel,fullhádééé,16:9, blablabla csak marketingmaszlag. (egy jó példa erre,hogy flickr albumokat nézegetve többször volt már,hogy egy D40el készült képtől hidaltam le,hogy mennyire szép.Pedig az a mai marketing maszlag szerint már kukába való....)
    Persze jó a fejlődés,de DSLR-t alapvetően nem ez határozza meg.Hanem azok a lényegi funkciók,amik talán egy adatlapon nem is igazán észrevehetőek.

    (Ettől még fontos, a minél jobb,iso,meg jobb szenzor,hasonló,fentebb fikázott dolgok,de igaiz fotózásra vágyóknak a funkciók többet érnek. Valamint a D3100 kiváló gép,nem burkoltan azt fikáztam. :) )

    Szerk: Ha videózni akarsz,akkor inkább canon, sony,vagy esetleg 4/3-os gép.
    VAGY vársz még pár évet D3200 D5200 D7200 már biztosan használhatóbb és jobb videót fognak tudni,van hová fejlődni még.

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • nesa

    veterán

    válasz Octopus21 #21289 üzenetére

    Ha kepet hivatsz elo az standard 3:2 ezenkivul leteznek mas formatumok is de en olyat nemismerek helyi viszonylatba ahol ilyet hivnanak/nyomtatnanak .

    A kepeket vagni kell nem nyujtani ,amire te gondoltal az a retesteszta.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák