Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Zájec #4027 üzenetére

    ??? Pedig egyszerű a magyarázat... Nem minden legyárott csip sikerül egyformára. Más az ellenállásuk is. És ha más az ellenállás, más lesz a proci fűtőteljesítménye azonos feszültségen. És ott van a szivárgási áram is, az se minden darabnál egyforma. És biztos vagyok benne, hogy van még 1-2 oka, hogy miért nincs két pontosan egyforma tulajdonságú proci. (Volt pl. 2db E6550-em, egyik jóval többet evett, mint a másik, alapórajelen, megmértem, pedig mind2 G0-s volt, azonos VID-el, azonos lapban.... Az E6750-em pedig határozottan egy kazán volt hozzájuk képest, hiába vettem vissza a szorzóját, nem véletlen volt annak alacsonyabb a VID-je... Nem fért volna bele a 65W-ba....) Azt nem tudom, miből gondolod, hogy nincs VID-különbség, bár lehet, mert az I7 nincs annyira kicentizve TDP-miatt, mint a Q6600, hogy csökkenteni kelljen a kajásabb darabokon... Max lekapcsolja a turbo-t, ha sokat akarna a konnektorból... Itt van, mit csinál a Nehalem... [link]

    Amúgy azért írtam, hogy jófajta, mivel nem csak itt olvasgattam, hanem máshol is... És kevés bírta 4 Gigán 1,35V alatt, HT on... Bár láttam már pár sokkal jobb darabot is. És a 206-os BCLK se rossz, volt jópár, ami 190-200 között kifújt.... Az IMC-je tök átlag, ahogy néztem, bár azt nem sikerült még a határáig vinnem, nem is fogom, 1,355V nálam a max.... :DDD
    De ha úgy jobban tetszik, tök átlag darab az enyém. :R Nem azért írtam, hogy az arcom növesszem... Az egyik E6750-emmel nagyon megszívtam (max 2800Mhz, no comment), az egyik E6550-em se volt nagy szám, a Q6600-am elég jó volt, és most úgy érzem, szerencsém volt az I7-nél. Csak örülök neki, ennyi. :K

    De asszem neked se lehet egy szavad se, és itt a topicban is elég jó darabok gyűltek össze. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák