Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy LaCie electron22blue IV monitorom. Ez egy 22"-os professzionális Diamondtron képcsöves CRT monitor. Nem mai darab, de ennek ellenére még mindig nagyon jó a képe, már ha épp működik.
    Az lenne vele a problémám, hogy a kép felső fele egy vékony fényes csíkba összement, eleinte csak úgy egy 1 centis rész csinált ilyet, és csak egy bizonyos hőmérsékleten, kb. a bekapcsolás után 12-15 perccel, utána, ahogy tovább melegedett már nem csinálta, általában(ritkán akkor is előfordult, ha teljesen bemelegedett, de hidegen soha). Nem régóta csinálta ezt, de már az elején tudtam, hogy nem lesz jó vége a dolognak, meg is történ baj múlthét pénteken. Szóval aki esetleg tudja ez mitől van, esetleg hogy lehet megjavítani(házilag értem), vagy akár javít is ilyen monitorokat, az kérem ne fogja magát vissza. Ha kell rakok be képet is, igaz nagyon tré képet csinál a telóm, de a lényeg valószínű azért látszani fog.

    A segítséget előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • DRB

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy LG FHD-s, IPS paneles, tuneres, 3D-s monitorom (elég extrás a lelkem :D), napra pontosa 3 hónapos. Egyszer csak, minden előzmény nélkül, elkezdett vibrálni a képe, nagyjából úgy, mint amikor vibrál egy régi CRT monitor(vagy egy TV) 50 vagy 60 Hz-en. Először azt hittem a videokártyám vacakol, de átkapcsoltam TV-re és úgy is csinálta, illetve maga a monitor saját menüképe is vibrál, külső képforrás nélkül is. Nem állítottam semmit, nem marad ki az áram vagy túláram sem volt(bár ez nem 100%), nem volt villámlás sem a közelben, stb, szóval semmi külső(a normálistól eltérő) behatás nem érte(elvileg), csak úgy hirtelen a semmiből jött a probléma. Áramtalanítottam, a tápját is, csináltam egy teljes resetet menüből, de ezek után is megmarad a hiba. Nem írtam volna ide, hiszen garanciális, úgyhogy visszaviszem aztán cserélik, rosszabb esetben javítják(már ha hagyom) és kész, igaz ez némi macerával jár. Szóval nem lenne gond semmi, de az a helyzet, hogy szép lassan, kb. 30 perc alatt, abbahagyta ezt a vibrálást, így meg nem tudom gariztatni, simán elhajtanak, bár holnap azért rákérdezek, normális helyen vettem, korrektek voltak mindig ha valami gond volt.
    Szóval, függetlenül attól, hogy holnap mit mondanak a nagykerben, az lenne a kérdésem vajon mi lehetett ez, hallott/látott/tapasztalt már valaki ilyesmit?
    Előre is köszi a válaszokat! :R

  • DRB

    senior tag

    válasz fero02 #11647 üzenetére

    Konkrétan úgy nem próbáltam, hogy semmi nem volt bedugva, két kikapcsolt számítógép, meg egy „szobaantenna”(ez tulajdonképpen egy megpucolt végű koaxiális kábel :B ) be volt dugva végig. Nem volt időm minden lehetőséget végigpróbálni, mert kb. fél óra alatt abbahagyta a vibrálást. Csak a végén jutott eszembe nekem is, hogy ki kéne minden kábelt húzni, de akkor már mindegy volt, már abbahagyta a vibrálást. Az is fura volt, hogy nem hirtelen szűnt meg a jelenség, mint ahogy jött, hanem folyamatosan egyre kevésbé vibrált, mintha egy CRT monitoron mondjuk 5 Hz-es lépésekben növelném a képfrissítést, 50-től 120+ Hz-ig. Ne úgy képzeld el, hogy a menü képe „hullámzott”, hanem a háttérvilágítás jól láthatóan vibrált, mint egy max. 50 Hz-es CRT, függetlenül attól mi volt épp a képernyőn. Úgy tudom PWM-es a fényerőszabályozása a monitoromnak(sajnos), ezért villog mindig(kivéve ha 100% a fényerő), de nem 50(vagy még kevesebb) Hz-en, ha jól tudom ezek az újabbak olyan 240 Hz körül vannak, azt meg már nemigen látni, még ha „mellé nézek” akkor sem. Ennek tudatában pl. próbáltam azt is, hogy a fényerőt felemeltem 100%-ra, de akkor is villogott, sőt még jobban lehetett látni, mint amikor egész sötétre állítottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák