Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    Hali.
    Jó lenne ha mindenre választ kapnék, amit az 1912-ben írtam.
    Még ma estig ki kéne derítenem, hogy mi legyen.
    Egyáltalán jól mér ez a crystal program?
    Mert a HDD-nél 512K-nál, 4K-nál, és QD32-nél is nagyobb írási sebességet mutat, mint olvasásit.
    Az írási sebességnek kb. az olvasási sebesség 2/3-3/4-ének kéne lenni, ez sehol sem így van.
    A legalsó adatnál 525-öd az írási sebesség az olvasáshoz képest. Ez lehetetlen.
    A gépem gyors, nem régi Win7 x64 van, 3225, 8 GB.

    Másolgattam, az eredmények:
    A régi kártyaolvasóval a 2 GB-os (SD-M02G) sima SD-ről 1 egész mappát (688 MB, 50 file) C asztalra:
    2p 42s. SD-ről törlés 54s. Írás C-ről SD-re 5p 7s. C-ről törlés < 1s.
    Ez nem kezeli a microSD-t, még SD adapterrel sem, mert akkor (2007) még nem létezett microSD kártya.

    Ugyanez az SD kártya Hama 91096 [link] kártyaolvasóval, amit most vettem újan:
    Másolás C-re 37s, SD-ről törlés 1p 57s, másolás SD-re 2p 18s, másodszorra 2p 57s lett.

    A 4 GB-os micro SD-ről (SDC4/4GB) C-re másolás 35s. MicroSD-ről törlés 15s, C-ről micoSD-re másolás 3p 15s.
    SD-ről microSD-re másolás 3p 48s, microSD-ről SD-re másolás 3p 56s.
    A Hama felismeri a microSD-t az SD adapterrel is.

    A 4 GB-os microSD kártyát 10-11 perc alatt formáztam le a Hamaval FAT32 1024 byte/blokkra.
    Ez is iszonyúan lassú.

    Ezek az eredmények nagyon érdekesek, pláne a crystal eredményekkel együtt.
    Ki kéne bogozni, mert holnap vennék gyorsabb SD-t, microSD-t, és USB3-as kártyolvasót is, már ha van értelme, mert egyik sebesség sem közelíti meg még az USB2 60 MB/s-os sebességhatárt sem.
    Mind2 fajta SD-nél pont az írási sebesség a lényeg, mert a C-ről másolgatnék rá több 100 MB-ot, ami sok kis file-ból fog állni, és pont ez a nagyon lassú. Plusz az SD-microSD között is másolgatnék, ez is tetűlassú.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák