Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    Sziasztok. Egy hobby project indítása közben merült fel bennem egy jogi kérdés és mivel soha nem értettem ilyesmihez iránymutatásra volna szükségem.

    Egy weboldalt szeretnék csinálni, ami mögött nincs semmi cég és üzletszerzés, nem vagyok vállakozó sem, szóval tényleg teljesen hobbiból menne.

    A weboldal működése:
    Alapvetően egy folyamatosan bővülő lista alapján más hirdetési weboldalak tartalmát vizsgálná és ezek alapján bizonyos hirdetéseket listázna, azok tartalmát amolyan idézet-szerűen (tehát nem teljes tartalommal) megjelenítené. Erre kattintva viszont átirányítanám a felhasználót az eredeti oldalra. Kicsit tehát google-szerű is lenne. Ergo az én oldalam linkeket és idézeteket tárolna más oldalakból. Esetleg később lenne felhasználói regisztráció, hogy személyes funkciókhoz jusson aki használja (jelzés, ha számára érdekes hirdetés van, kedvenc hirdetéseket összegyűjti magának, satöbbi, még nem tudom pontosan)
    Az oldal figyelné azt is, ha a tárolt hirdetés az eredeti oldalon megszűnik, akkor én is törölném.

    Jogi kérdés:
    Nem vagyok tisztában a szerzői joggal. Egy hirdetésnek ki a tulajdonosa? Aki hirdet? Aki megjeleníti a hirdetést? Szabad-e egy hirdetés tartalmának egy részét átvennem és megjelenítenem? Mi történik akkor, ha a hirdetésen foto is található?
    A google is idéz oldalakból, akkor én is megtehetem?

    Szóval ebben a témában volna jó, ha tudnátok segíteni. Fontos lehet, hogy teljesen non-profit a dolog.

  • #68216320

    törölt tag

    Sziasztok.
    Vásároltam az alza.hu oldalon egy alaplapot (egyéb komponensekkel együtt) 2 év garanciával ~52.000 forint értékben. Kicsit kevesebb, mint 2 hónap után visszavittem hibás működés miatt.
    Átvették és elindult egy 30 napos visszaszámlálás. Mivel az alaplap nélkül a teljes számítógép használhatatlan, ezért máshol vásároltam ugyanilyen alaplapot.
    Ha jól tudom ez év jan.1 óta változott a garanciális eljárás. Például 15 napon belül szükséges tájékoztatni a fogyasztót, ha nem tudják ez idő alatt elhárítani a hibát. Információim alapján az alza azt játsza, hogy minden vásárlóval kivárják a 29 napot mire rendezik a garanciális problémát. Gondolom azért teszik, hogy eladható legyen a 30napos azonnali csere szolgáltatásuk külön díjazás ellenében.
    Viszont nem szokták a fogyasztót tájékoztatni 15 napon belül, hogy meddig tart majd a garanciális javítás/eljárás. Tudomásom szerint január 1 óta ezt kötelező megtenniük.
    Van lehetőségem arra, hogy amint letelik a 15 nap (még 2 nap van) és nem tájékoztatnak a javítás várható idejéről valahogyan kierőszakoljam belőlük az alaplap cserét (eladva legalább valamennyi visszajön az eredeti értékéből) vagy visszafizettessem velük a vásárlás összegét?

    Eléggé pofátlan dolog részükről szerintem, hogy ülnek a dolgon, miközben nem használható egy komplett számítógép (náluk ~400ezer értékben vettem bele alkatrészt).
    Egyáltalán magyarországi törvények vonatkoznak erre a cégre vagy cseh törvények?

    [ Szerkesztve ]

  • #68216320

    törölt tag

    válasz Mr X #21814 üzenetére

    Garanciális dolog volt biztosan, nem 14napos elállás? Itt alza topicban másoktól hallottam, hogy bizony kivárják.

  • #68216320

    törölt tag

    Sziasztok. Az alábbi helyzetre megoldására szeretnék kérni tanácsot.

    Nagyjából 4 héttel ezelőtt egy garanciális számítástechnikai alkatrész visszavittem a szaküzletbe, mert egy funkciója hibásan működött. Átvették és most jelezték, hogy a szerviz (sejthetőleg a szaküzlet külföldi szervize) szerint a termék hibátlan, nem produkálja azt, amivel visszaküldtem.

    Visszaküldés elött többször ellenőriztem a dolgot és hibás volt. Illetve azóta vásároltam egy ugyanolyan terméket és az rendben működik. Ráadásul a hiba az egyéb komponensektől független jelenség, de biztos ami biztos, az új ugyanolyan termékkel ellenőriztem és biztosan nem a saját eszközem miatt funkcionált rosszul.

    A lényeg, hogy ők azt állítják, hogy jó, én azt állítom, hogy hibás. A terméket át kellene vennem.
    Azt szeretném megtudni, hogy átvételkor nem volna ideális egy jegyzőkönyvet készíteni, amiben szerepel, hogy az átvétellel nem ismerem el a termék hibátlan mivoltát.
    Mindezt csak azért, mert amennyiben újabb ellenörzéskor ismét hibásan működik, akkor szeretnék valami más módon érvényt szerezni a garanciális javításnak.

    Mi a javaslatotok ez ügyben?

    Köszönöm.

  • #68216320

    törölt tag

    Sziasztok.
    Ha készítenék egy weboldalt (nonprofit, programozói gyakorlat lenne részemről) ami más magyar apróhirdetési oldalakról gyűjtene információt különböző paraméterek alapján (kicsit google-szerűen) és kilistázná ezt a látogatónak, akkor sértenék ezzel valami jogszabályt? A listában kattintva már az eredeti oldal nyílna meg, ahogy a google esetében is.
    Regisztráció egyelőre nem lenne, így gondolom a gdpr sem érintene.
    Kivitelezhetem ezt törvényesen?

  • #68216320

    törölt tag

    válasz inf3rno #22336 üzenetére

    Nem, semmi ilyesmi nincs. Nem érdekelnek a felhasználók igazából.
    A paraméterek keresési feltételeket tartalmaznak. Min-max ár, település, szöveges egyezés, ilyesmi.
    Inkább az aggaszt, hogy nem sértek-e jogszabályt azzal, hogy másik weboldalon lévő hirdetéseket listázok és csak kattintásra irányítom át az eredeti oldalra?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák