Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grave_444

    nagyúr

    Sziasztok!

    Albérlettel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
    Az első kérdés nem olyan fontos, már megbékéltem vele.
    A harmadikkal csak szimplán nem tudok mit kezdeni.

    1.
    Egy 3 lakásos ház emeletét béreljük. A villany, víz egyedi mérős lakásonként. A fűtés a lépcsőházban külön mérő szerint kerül számlázásra. (Összes gázmennyiség a mérők kW szerinti arányában oszlik el). A szerződésben benne van, hogy a közös költség tartalmaz internetet. Na most egyetlen internet előfizetés van és nálunk a modem, tehát igazából az én internetem használják a többiek is. Ez így oké?

    2. Ez a lényeg.
    Ahogy említettem az áram egyedi mérős. Amióta megy a fűtés szezon +60-70%-al több lett a kW fogyasztásunk, pedig semmi plusz eszközt nem használtunk. A "lakásunkon" belül lévő biztosítékokat próbaképp lekapcsoltam és láss csodát a közös vízmelegítő bojler, illetve közös fűtést szolgáló gázkazán egyből kikapcsolt. Magyarul egyedül mi fizetjük mindhárom lakás villanyfogyasztását a két említett eszközre. Ezen baromira felhúztam magam és szerintem rohadtul szabálytalan, sehol nem lett megemlítve.

    3.
    Penész. Szinte nincs is leszigetelve egyik lakás se, önhibánkon kívül penészesedik még a gipszkarton is. Alattunk leomlik a vakolat, vizes az egész. Páramentesítő volt, hogy 80% páratartalmat mért, óránként fél liter vizet leszívott. Ózongenerátor se ért semmit.
    Ennek ellenére aláírattatta velünk, hogy kiköltözéskor mi álljuk a festést.

    Szerintetek jogos a felháborodásom és egy lehúzás az egész?
    Cégtől béreljük, baromira megemelte a gáz m3 és az áram díját is..

    Várom a válaszokat, akár privátban is.
    Köszönöm szépen. :R

  • Grave_444

    nagyúr

    válasz LuckyL #23359 üzenetére

    Nem fogják elosztani, hiszen mindhárom lakásban saját óra alapján fizetünk.
    Nem lehet így kiszámolni mennyi is pontosan, ami nem minket terhelne.

    Inkább az a kérdés a 2. és 3. pont alapján felmondtatom-e a szerződést.
    "Határozatlan idejű szerződés, de minimum 12 hónap" Ennek tartok a felénél.
    Óvadékként szerepel a kaució, ami a festést fedezi, ha marad belőle számítható be az albérletbe, illetve a rezsibe. Ha 1 éven belül felmondom azt kapásból bukom plusz saját zsebből meg kell oldanom a festőt.

    Reális lehet az elképzelésem, hogy az össze-vissza kötött fogyasztókra és a 3. pontra hivatkozva éljek azonnali felmondással úgy, hogy ha az óvadékot lelakni nem tudom azon felül ne kelljen ráfizetnem semmire? Gondolom ha jogi útra viszem az ügyet sokkal rosszabbul járna a tulaj. A többi lakónak is elege van belőle egyébként, mindenki menekülne csak nem mer a 12 hónap lejárta előtt.

    A legjobb az lenne, ha valaki megerősítene, hogy nekem van igazam és megegyeznék vele, hogy a "kauciót" , mint normális helyeken lelakhassam és mivel az ő hibája a penész is, mert bénán lett szigetelve és ne kelljen semmit ráfizetnem már, tehát ő bukja a festőt.
    Így lenne igazságos tekintve, hogy csak rezsi szinten 100k felett van a "lehúzás" már..

    A jogi oldala persze nem hinném, hogy megegyezik azzal, ami igazából járna. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Grave_444

    nagyúr

    válasz mephi666 #23363 üzenetére

    Egy modern épület egyébként, ami szarul lett szigetelve. Szép lenne maga a lakás, ezeket leszámítva semmi probléma nem lenne vele. A tulaj nem korrekt és lehúz mindenkit ennyi a gond, ezért keresem hol lehetne megfogni. Szerintem tégla és a tetőtérben vagyunk, itt félig gipszkarton. Alatta gondolom semmi szigetelés.

    asdf_
    Mi se szeretnénk hidegben lenni itthon és jóba vagyunk az másik lakókkal is.
    Velük mondjuk lehet megbeszélem hívják ki a fűtés, wifi miatt, kíváncsi lennék mit szól hozzá. Vajon egyből feljön-e hozzám, hogy megnézze a biztosítékot és lebuktatja magát vagy teszi a hülyét. :U

  • Grave_444

    nagyúr

    válasz ArthurShelby #23367 üzenetére

    Simán bejönne. :((( Írok egy szép hosszú levelet neki, a fent említett dolgokról.

  • Grave_444

    nagyúr

    Sziasztok!

    Családban idős emberrel szemben történt egy csúnya átverés. Szerintem.
    Először a vállalkozásban szereplő villanyszerelő jelent meg, cserélt valamit, dolgozott, elvileg rendben elvégezte a feladatát mégha elég drágán is. Senki nem hívta, tipikus házaló, a székhelyétől 200km-re egy társasházban.
    "Rajtakaptuk" és érthetően elmagyaráztuk köszönjük szépen nem tartunk igényt a szolgáltatásaira. Egy héttel rá megjelent egy felméréssel, előleg beszedéssel és egy ilyen cetlivel. Sajnos nagymamám gyanútlanul aláírta és kifizette, gondolta ráfér a felújítás a régi lakás villamos hálózatára.
    Még nem tudtam eldönteni létező vállalkozásról van szó vagy kamu az egész.
    Mivel a villanyszerelői munkát végül is megcsinálták és a NAV oldala szerint is egy működő vállalat kissé fura. Telefonon sem voltak felétlen lekezelőek, de azért sántít a dolog.

    Igazából két kérdésem lenne: [kép] [kép]
    1. Mennyire állja meg egy ilyen papír a helyét?
    Ha ezt aláírom, lemondás esetén tényleg nem köteles visszafizetni az összeget vagy az anyagot átadni, amit a pénzemből vett? Elmondásuk szerint egyből beszerezték a szükséges dolgokat stb, ment a mellébeszélés... (Ami fura 2 külön "munkalapon" más aláírásával ugyanaz a telefonszám szerepel.)
    2. Ha átvett előleget nem kellett volna legalább egy kézi számlát adni róla?
    Ezen kívül semmit sem kaptunk, illetve egy előre megbeszélt dátumot sem a tényleges munkáról.

    [ Szerkesztve ]

  • Grave_444

    nagyúr

    válasz ityam #25125 üzenetére

    Ezeket sajnos én is így látom, ezért szeretnék megerősítést olyantól, aki biztosra tudja mondani.

    Minden esetre gusztustalan okádék egy cég és az igazságérzetem miatt nem fogom ennyiben hagyni.

    Én is vállalok szolgáltatásokat munkám során, de ez nem így működik. A kis hazánk kormánya, törvényei mondjuk általában a bűnözőket védik, nevetséges az igazságszolgáltatás, jogi úton szerintem csak az időmet pazarolnám.

    Még mindig kérhetem a munkájuk elvégzését különben, kérdés ezek után kijönnének-e. Szerintem nem.

    Szóval létezik ilyen és semmi esély a pénz visszaszerzésre? Nyilván rendőrségre bemenni az utolsó lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • Grave_444

    nagyúr

    válasz asdf_ #25127 üzenetére

    Persze ez világos, de nem a csalás tényét szeretném felderíteni, hanem a jogi oldalát vizsgálni. A két kérdésem ezekre irányul, a többi részét tudom hogyan intézem.

Új hozzászólás Aktív témák