Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz jerry311 #4408 üzenetére

    nem.
    semmiféle hangfelvétel, meg ilyenek.
    a kérdésem teljesen elvi volt.

    régen a rendőröknél volt egy ilyen mondás:
    gyanúsítottat megdugni tilos!
    sértett lehet.
    tanút kötelező! :DDD

    én úgy gondolom, hogy bármilyen gyanúsítottól, szabálysértőtől bármilyen ajándékot elfogadni előtte, közben, de még utána is tilos.
    illetve adni is.
    egy sértettől vagy tanútól lehet.

    de mivel én sem rendőr, sem jogász nem vagyok, így valszeg én értelmezem rosszul a helyzetet.

    ***

    "a bírói gyakorlat nem úgy értelmezi"
    nem egyszerű a bírónak.

    mert ha én lennék a bíró, akkor úgy értelmezném, hogy a csoki adása ok-okozati összefüggésben van a büntetés elengedésével.
    ugyan nem előre történt, direkt befolyásolási szándékkal, hanem utólagosan, hálából.
    de a társadalmi veszélyessége megvan, mindkét csoport részéről.

    rendőr:
    1. elengedtem azt a büntetést, amit először, objektív módon jogosnak találtam, és utána kedvességgel megjutalmaztak. tehát lehet, hogy legközelebb is engedékeny leszek, mert jó érzés volt.

    szabálysértő:
    2. elengedték a büntetésemet, ezért utólag jutalmazok. legközelebb is így fogok tenni.
    (és más is így fog tenni, kvázi követendő példa vagyok.)

    a bíró
    a prevenció miatt elmarasztalok, hogy a társadalomban ne legyen követendő példa.

    de jó, hogy nem vagyok jogász, pláne nem bíró.
    nagyon utálnának. :)) :DDD

    *****

    ha minden leképezhető lenne feketére és fehérre, a jogászok 90%-a elmehetne taxizni, vagy ingatlanosnak... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák