Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    Üdv mindenkinek. Kérdésem a következő:
    Jelenleg folyamatban van egy HIFI rendszer össze állítása, aminek egyik tagja egy marantz na6005-ös egység. Ez forrásként, DAC-ként is szolgál, illetve említik teszten, hogy a jack kimenet fejhallgató erősítőként is szolgál, jó minőségű hanggal rendelkezik.
    Kérdésem a következő: Milyen fejhallgatót érdemes ehhez venni, mennyit érdemes rászánni, mennyire lehet kihasználni? A fejhallgatót használnám alkalomadtán notebookhoz is filmezéshez, FLAC zene hallgatásához is.
    Hallgatott műfaj vegyes:50-es évektől napjainkig, jazz, rock, komoly zene, illetve akusztikus zenék is szerepelnek, esetenként blues. Használt darabot is ajánlhattok (sőt, abban jobban hiszek az ár/érték arány tekintetében). A forrást vegyétek figyelembe, hogy az ki tudja használni a fejhallgatót. Rászánt összeg 20 ezer környéke, kis kitérő pluszban lehet, de nem akarom nagyon átlépni ezt az összeget. (a hifi rendszer kiépítése nagyon viszi a pénzt).
    Segítségeteket előre is köszönöm.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Bodz #76157 üzenetére

    Nincs tapasztalatom a zárt és nyitott fülesekkel, hangilag egy aránylagosan egyenletes hangút kerestem, nem túlzóan tereset, nem nagy mélyhangot adót, s nem is magasba húzót, inkább közép orientált, pontosat, sávszéleken (főleg felső tartományban visszafogottat (amolyan asztali HIFI jellegű hangot).
    Egyik fórumtárssal beszélgettem hosszasabban, egy kis oktatást tartott a fülesek világából, ennek alapján ma megvettem itt a hardveraprón egy Marshall Monitor fejhallgatót. Az eladónak van egy Sennheiser nyitott fülese, neki az jobban bevált, megvételkor meghallgatom majd azt is, az elmondottak alapján a vissza fogottabb zárt Monitor közelebb áll hozzám.
    Beszámolok majd a tapasztalatokról.
    Üdv!

  • #10726912

    törölt tag

    Üdv mindenkinek.
    Tegnap elmentem a Marshall Monitor fülesért.
    Az eladó vett egy Sennheiser fülest. Meghallgattam mindkettőt. (típusát sajnos nem tudom, és nem kérdeztem tőle, hogy mennyiért vette, de azt mondta, hogy felsőbb kategóriás a Marsallhoz képest: hiszek neki)
    Mindkettőt ugyanazzal a zenével, DSD és SACD felbontással hallgattam meg. A Marshall-t Samsung mobilról(Galaxy 8 vagy jobb), a másikat Audiolab 83xx kimenetéről. Mindkettő NAS-ról kapta a zenét.
    Lényeg, hogy még így is a Marsall lett a befutó, kb 15 másodperc alatt nyilvánvaló volt, hogy a Marsall visszafogottsága közelebb áll hozzám, a Sennheiser túl sok volt, túl sztereó, túl sok információ. Olyasmi hangot szerettem volna, mintha egy testesebb álló hangdobozos rendszert hallgatnék, s ezt a Marsall meg is adja.
    Annyi tapasztalat van azóta, hogy itthon is hallgattam, és mivel mély tartományban van egy adag túlzása, így kisebb hangerőn válik nagyon szerethetővé. Ekkor a tér is "elfér", és a mély sem tolakodó (persze a maga módján nagy hangerőn sem dörömböl a hang, de erőteljesebb lesz nagyobb hangerőn).
    Összegzés: első fejhallgatóm, amit minőségnek is lehet nevezni, a fülem nem a legkényelmesebben fér, de nem zavaróan kényelmetlen, notebookról és mobilról is élvezet hallgatni. Nagyon szeretem a vissza fogott sztereó hatását, mély hangban több mint elég, a szűrőt még nem döntöttem el, hogy bent tartsam, avagy sem, majd kitapasztalom. Aki első fülest keres, vagy egy jó ár-érték arányút, annak mindenképp javaslom, kevesebbért a Marshall Major is egy jó vétel, a Monitor pedig nálam megérdemli a különösen ajánlott plecsnit :)
    Holnap haza hozom a Marantz NA6005-ös hálózati lejátszót, ami DAC is egyben és dedikált fejhallgató erősítője is van, s tovább hallgatózom.
    Köszönöm a figyelmet.
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák