Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spíler

    őstag

    válasz fericske #62252 üzenetére

    Sőt,akár 190 fokosan :D

    (#62248) Bodz

    és a Többiek

    Köszönöm a segítséget. ;)

    (#62253) Recon666

    ITT egy kis tájékoztatás a bass kapcsolóról.

    Samtya

    Jesse Cook ismét nagyot alkotott,ezt még nem hallottam,köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • emiki6

    veterán

    válasz fericske #62252 üzenetére

    Akkor én is félreértettem, de nem hiszem.

    De egy hifista úgy látja, hogy a hifi fejhallgató hangzási igényét bátran használhatják a gamerek, azzal együtt, hogy várhatóan-valószínűleg korlátozottabb lesz a tér leírása, az apró részletek megmutatása, mint egy tipikus gamer fajhallgatónál.

    Nem tudom hifista alatt kit ért, de botorság lenne azt gondolni, hogy egy stereo gamer fejes tér leírására és a részletek megmutatására valószínűleg jobb, mint egy azonos árú "hifi" fejes. Nem tudom, hogy általánosságban írja e ezt hifistákról vagy ő maga is egyetért ezzel, én nem hiszem, hogy ez lenne az általános felfogás.

    A kifejezetten gamer célra készített fejhallgatók azonban nagyon ritkán mutatnak olyan hangkaraktert, mint a hifik.

    Nem vagyok benne biztos, hogy a gamer gyártók figyelmet fordítanak e arra, hogy gamer hankarakterbe illő fejhallgatókat tervezzenek. Szerintem csak beleraknak valamit, hogy "szóljon valahogy", megépítik zártnak, tesznek rá egy mikrofont, legyen fekete műanyagból, legyen színes, csilivili, RGB, szögletes, de sokszor még arra se figyelnek, hogy a műanyag ne recsegjen vagy hogy órákon keresztül kényelmes legyen.

    Más a cél

    A divat és hifi fejhallgatók gyártásának mindig is más volt a célja. A gamer fejhallgatók alacsony árkategóriában általában nagyrészt divat hulladékok, drágábban túlárazottak, de ott már talán tényreg fordítanak a hangzás fejlesztésére. Állítólag a 70k+-os 7.1 féleségek már kezdik elérni a vállalható kategóriát, jó lenne kipróbálni egyszer egy olyat.

    Nem mondanám, hogy más a cél. Pl egy kalibrált, jó minőségű monitoron jobb filmet nézni és játszani is, ugyanez igaz egy minőségi fejhallgatóra. A cél, hogy jobban, szebben, élethűbben halljuk amit hallgatunk. Bár az igények máshogy vannak megfogalmazva, mégis fedik egymást. :K Az, hogy játék közben a hangminőség igénye háttérbe szorul, mert nézni is kell, meg irányítani, az nem jelenti azt, hogy ne kellene minőségi hangforrás.

    SkyForcer: Összefoglalót olvasd el! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák