Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz KisTücsök #31352 üzenetére

    Az erősítő-DAC témát is lehet persze még bőven ragozni, de inkább a fejhallgatóválasztáshoz tennék hozzá még egy szempontot. Amint szóba került, jelöltek éppenséggel lehetnének még jónéhányan mások, amelyek az adott árban megérdemlik a kiemelést-ajánlást, de visszatérnék az eredeti K/Q701 vs. HD600 dilemmára, mert az adott árkategória környékén talán éppen ezek között a legszerencsésebb dönteni olyannak, aki még nincsen benne a fejhallgatós témában, ellenben néhány, nem utolsó riherongy szintű hangdobozos rendszeren állt rá a zenehallgatásra.
    Elővezetnék tehát egy paradoxont (vagy oximoront), ami neked jól jöhet annak fényében, hogy a zenehallgatásod mégiscsak hangdobozokra alapul, és ez nyilván (remélhetőleg) így is marad. Bár a HD600 teltebb, tömörebb, kiegyenlítettebb tónusa közelebb áll a hangdobozos tónushoz (és mint halványan érzékeltettem, valószínűleg én inkább azt választanám), mégis, adnék egy nagyon erős szempontot a K/Q javára, merthogy e kettőnek a százezer környéki ársávban egyedülállóan hasonlít a hangszerhasználata, a hangszínek visszaadása, a térleképzése, a terének a szövete a hangdobozokéhoz. Na nem a böhöm állódobozokéhoz, hanem éppen azokhoz a kis monitorokhoz, amelyekről anno szó volt, mint fejlesztési terveidről. Nem tudom hova jutottál közben azügyben, és mennyit sikerült meg is hallgatni a négy-öt fő jelöltből, de közülük leginkább a Proac Tablet, esetleg a Ruark az a hangvétel, amiről te is úgy gondoltad, hogy a legvalószínűbben bejön neked, és éppen ezek felfogásához, de főleg a játékosan fürge kis Proacéhoz áll leginkább közel a K/Q701 (a HD600 inkább a Chariokhoz áll közelebb, a Sonus Faber meg teljesen más tészta, a Monitor Audio meg "még másabb"...). Nem véletlenek a K/Q-nak azok a böhöm nagy kannái és benne a böhöm driverek, ez a fejhallgatópáros igen sokat fel tud idézni egy audiofil irányú kismonitor hangvételéből, teréből, szerintem a kb.120ezerig vizsgált választékban ezekkel tudod leginkább elfelejteni, hogy fejhallgatót hallgatsz és nem hangdobozt - a Sennheiserrel (és az egyéb szóba került jelöltekkel) nem tudod elfelejteni, az(ok) mindig fejhallgató(k) marad(nak). A K/Q701 eléggé olyan, mintha hangdobozok (monitorok) ülnének a fejeden. És ez jó dolog! - még a végén magamat is rábeszélem, hogy mégis őket választanám, ha választanom kéne-lehetne.

Új hozzászólás Aktív témák