Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz .DLL #29493 üzenetére

    Mondjuk az a recsegés ropogás nem zavar, most s recseg a rugós rész, de egyszer kell beállítani, szerintem ez a rugós szerkezet átka, egyébként elég masszívnak tűnik. Utána nem kell mozgatni nagyon, vagy be lehet kenni gondolom szilikonnal. A hangszórószivacson lévő vékony műbőrre tényleg vigyázni kell, de ez inkább design elem.

    Egyébként én úgy választottam ki a fejhallgatót, hogy a másik a hangfalas topikon a 15-20 ezer alatti kategóriában ajánlott, és szinte mindenki által a kategóriájában kedvelt 2.0-ás Genius 1250B aktív hangfalhoz viszonyítottam össze, mert az is ki volt rakva az MM-ben. Ehhez a Home Studió állt legközelebb hangzásban szerintem,
    bár azért elmaradt tőle, kicsit tompább, puhább annál persze, de legalább eléggé egyenletes, lineáris hangzású. De ez, hogy pl. ahogy helyesen az összefoglalóban a Retro DJ-re le van írva (Hátrányok: mélytúlsúlyos,kiemeli a basszust ) és ennek ellenére ajánlott ez azért érdekes dolog szerintem.

    A hangfalas topik összefoglalójából, hadd idézzek pár mondatot a basszus kiemelés hiányosságairól és miért érdemes elolvasni az pl. az összefoglalót [link] :
    "Sok esetben már magát a stúdiófelvételt úgy készítik el, hogy a mélytartományt erősen kiemelik a közép és magastartományhoz képest, ezáltal illeszkedik a fülünk hallási karakterisztikájához. Képzeljük el, hogy egy elektronikus zene esetében, ahol már a felvételen 10-20dB-lel ki van emelve a mély, még ráadunk 15dB-t a mélyekre." Teljes cikk itt: [link]

    Szerintem a Retro DJ és a hasonló karakteresztikájú cuccok azoknak jók, akiket nem zavar a már természetellenes basszuskiemelés, ami szerintem elég fárasztó hosszabb távon. A stúdiókban/ elektronikus zenkében is már eleve felhangosított basszus tartomány (20Hz-250Hz) további erősítése szerintem eléggé elnyomja a közép és magas tartományt (250Hz-20.000Hz), de ez ízlés dolga is lehet, van akinek ez a tartomány kevésbé fontos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák