Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNNIA1920

    őstag

    Kb. 1 hete nyeltem egy nagyot és vettem egy Quad Era-1 fejest -FreaK- kollégától (remélem nem baj, hogy kiírom).

    Nem akartam ennyit fejesre költeni, de hajtott a kíváncsiság. Eddigi legkomolyabb fejesem egy Hifiman HE-400S volt, amit a mai napig szeretek. Kicsit féltem tőle, hogy nem lesz különbség a 400S-hez képest, de gyakorlatilag mindenben előrelépés. Bertalan CompositeAmp+DAC-jával használom, ami utólag kicsit "okosítva" lett (fix ezüst Mundorf USB kábel, Sparkos diszkrét opa).

    Ami nem tetszik, ahogy anno letoltobeze kolléga is leírta, a fejes hangjának van egy furcsa fémes íze. Nem mindig észrevehető, de néha bántó tud lenni. Gondolom megszokás kérdése, illetve nem éppen előnyös egy világos hangú erősítővel párosítani. Feltételezem, hogy nem véletlenül ajánlja hozzá a Quad saját csöves DAC/AMP-ját.

    -FreaK- kollégától kaptam ez ügyben segítséget, egy kis EQ képében, de valahogy sosem volt barátom az EQ, most sem lett az. Lehet, hogy az én hülyeségem, de ilyen szintű fejest nem azért vesz az ember, hogy utólag hangolgassa EQ-val.

    Összességében tetszik a fejes, egyszer nem lenne rossz kipróbálni mondjuk egy TMP Ant erősítővel. :)

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Új hozzászólás Aktív témák