Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bargyu

    tag

    Előre is elnézést kérek, de ráérek, így írtam két hosszabb hozzászólást.

    Az első, amit az alábbi cikkben olvastam és nem azért, hogy fényezzem magam, inkább a felvetett szempontok érdekessége miatt, kiváncsi vagyok a véleményetekre.

    Clive Meakins az alábbi fontossági sorrendet írja le:

    1. Jplay.eu
    2. DAC: három típus van, sorrendben:
    a. DAC standard (adaptive) timing - itt a számítógép határozza meg az időzítést
    b. DAC plusz aszinkron USB konverter S/PDIF kimenettel - itt a DAC határozza meg az időzítést
    c. DAC beépített aszinkron USB bemenettel és I2S csatlakozással a DAC-hoz (az I2S többpólusú, ezért külön jel a digitális és az időzítés) akit részletesen érdekel annak itt a wikipédia

    A legjobb a Burr Down PCM5102 chippes, John Kenny DAC lett, ami elemes, ezt külön kiemelik. Aszinkron USB jobb, mint az S/PDIF, ezt itt a fórumon is írta nekem valaki :R .

    További szempontok:
    DAC és USB között direkt kapcsolat anya-apa-anya (vagy fordított) sorrendben vezeték nélkül. Próbálgatással találta meg a legjobb normál kábelt, aztán egy audiofül minőségű majdnem tökéletesen hozta a direkt összeköttetés minőségét.

    Itt a Burr Down PCM5102 oldala, ez pedig az Arcam irDAC-ban lévő PCM1796-é.

    Végeredményül arra következtetésre jut, hogy:
    1. nem kell csillagászati összeg, hogy a bakelit minőségét kihozzuk egy cd-ből
    2. a lejátszó nagyon fontos, a Jplay.eu szöveges ablak felületénél nincs jobb, csak a hibernálás.
    3. S/PDIF helyett aszinkron USB és I2S belső kapcsolat fontos
    4. ne gondoljuk, hogy az USB kábel mindegy
    5. a DAC chip típusa és beépítése nem mindegy, de ne hanyagoljuk el a többi részt sem

Új hozzászólás Aktív témák