Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szalon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Régóta szeretnék DSLR gépet venni és lassan a tettek mezejére kellene lépnem.
    Nem volt még komolyabb fényképezőm, de nagyon érdekel a téma.

    Amire használnám, csak hobbiként:
    - lakáson belül portré, tárgyfotózás (rossz fényviszonyok)
    - nyaralások alkalmával táj/műemlék fotózás
    - meg aztán menet közben ami jön...

    Váznak 700D-t néztem ki első körben egy 430 EXII. vakuval.
    Objektívek összeállításában szeretném, ha tanácsot adnátok, hogy milyen irányba lenne érdemesebb elindulnom:

    1-es kör:
    a/ Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM + Canon EF 50mm f/1.4 USM
    vagy
    b/ Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM (és + inkább egy 600 EX vaku a 430 helyett?)
    vagy
    c/ Canon EF 17-40mm f/4L USM + Canon EF 50mm f/1.4 USM

    2-es kör:
    a/ Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
    vagy
    b/ Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

    A későbbiekben egy Canon EF 70-200mm f/4 L (vagy IS, vagy nem) USM még csatlakozna a többihez

    A fentiekből ár/érték arányba, figyelembe véve, hogy 0-ról indulok (de lelkes vagyok) és mikre szeretném használni, valamint nem hiszem, hogy FF-re váltanék, mit ajánlanátok? Jöhet nyugodtan a fentieken kívül egyéb variációk, ötletek is. Esetleg érdemesebb lenne egyből mondjuk egy 7D-vel kezdeni?

  • szalon

    csendes tag

    válasz k1csi #19130 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

    FF gépet úgy érzem nem engedhetek magamnak, mivel nem tudnám normális obikkal kiszolgálni... főleg nem rövid távon.

    700D-ben azért gondolkozom, mert inkább azt a plusz pénzt obira költeném, de meggyőzhető vagyok...
    Azért újban gondolkozom, mert nekem játszik az áfa vissza... :B Ha tényleg hosszú távon is maradni fog ez a hobbi, akkor 1-2-3 év múlva, ha már kevésnek érzem a 700D-t akkor váltanák majd vmi 7D utódra.

    Ha nagyobb vázzal kezdenék, akkor melyikkel lenne érdemesebb? 7D vs. 70D esetleg 60D ? (canon akcióban, most a 7D még olcsóbb is, mint a 70D) Videózás nem lenne elsődleges cél.

    Macróban akkor maradok a stabi nélkülieknél, esetleg az EF-S 60mm f/2.8 Macro USM lehet alternatívája az EF 100mm f/2.8 Macro USM-nek?

    17-55 mellett szükséges lehet fix 50 1.4 ? esetleg nem járnék jobban egy Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM -el?
    Tudom tudom almát a körtével, de akkor is :)

    Összegezve, a 7D-hez akkor vennék 17-55 + 430 + makró + kiegészítők, állvány stb...

    Ha pedig 700D-t vennék, akkor 17-55 + 10-22 v 50.1.4 + 580/600 + makró + kiegészítők, állvány stb...

    Ha meg majd oda érek, hogy 70-200 f/4 L, akkor majd remélem, már nem kell tanácsot kérnem, hogy el tudjam dönteni, stabis, vagy nem stabis kell nekem. :)

  • szalon

    csendes tag

    Köszönöm a többi konstruktív segítséget. :F

    Nem értem miért kellene mindenkinek mindent a leges leges legaljáról kezdeni. Úgy gondolom, ha anyagilag megengedhetem magamnak, akkor miért ne kezdhetnék közép kategóriával? Ráadásul a most futó canon akció+áfa vissza történet esetén, újonnan olcsóbban jutok a készülékekhez, mintha 3-4-5 éves használtat vennék. Miért vegyek akkor használtat?! :W (pl: 17-55 használtan 160-170, nekem újonnan 158 lenne...)

    Természetesen én sem FF-el és 3M-ft-os obiparkkal szeretném kezdeni, sőt, oda nem is szeretnék eljutni...
    Időm viszont van, tanulni pedig úgy lehet szerintem legjobban, ha van a kezembe valami. Ha veszek kis olcsó gépet+1 obit, akkor lehet úgy el fogja venni a kedvem az egésztől, hogy csak a szekrényben pihennek majd. Ha meg veszek közepesebb obikat és úgy nem sikerül jó képeket készítenem, akkor tudom, hogy én vagyok a gyenge láncszem, nekem kell fejlődnöm, tanulnom nem a technika kevés.

    Nyilván egy jobb obival és jobb vázzal az esélyeim is magasabbak, hogy jó képet csináljak. Tudom, h 1100-al is mennyire jó képeket tud készíteni egy profi, de én nem vagyok profi. Ha egy amatőr kezébe adunk egy 1100d-t kit obit, valamint egy 7D-t 17-55-el, akkor nem hinném, hogy mind a két esetben ugyanolyan képek készülnének.

    A másik része pedig, hogy nem szeretek rövid távon gondolkozni, nem szeretek állandóan adni-venni cserélgetni. Olyat szeretnék, ami hosszú távon is megállja a helyét. (itt az obikra gondolok elsősorban)

    Azt, meg sajnos megint, csak akkor tudom eldönteni, hogy mit fogok majd használni, ha ténylegesen birtoklom majd. A 10-22-t pl egyik mindenes sem tudja...

  • szalon

    csendes tag

    válasz csacsi77 #19139 üzenetére

    Igen, ez is egy járható út :R

    De azért lassan sikerül teljesen összezavarnotok :D

    Eddig úgy voltam vele, hogy ha már valaminek gyengébbnek kell lennie, az akkor inkább a váz legyen, azaz inkább 6/700D + 17-55 + 50-es fix, mint 70D + 18-135 + 50 fix.

    Igazából bevallom férfiasan, ez a Canon akció adott most egy kis plusz lökést az egész fényképező projektnek.

    Hangosan gondolkozva és számszerűsítve:

    700d + 17 - 55 + 50 1.4 + 580/600 vaku ~475 eFt
    vs.
    70D + 18-135 + 50 1.4 + 430 vaku ~480 eFt

    :F :F :F

Új hozzászólás Aktív témák