Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz szalon #19125 üzenetére

    - Canon 17-55/2.8 IS + 580 EX II. Vagy az üveg helyett Tamron 17-50/2.8, de a VC (képstabilizátor) nélküli! Jobb a képe, mint a stabilizátorosnak. Vagy, ha sok pénzed van, akkor egy Art szériás Sigma 18-35/1.8: az a non plus ultra. :)

    Canon 50/1.4 helyett Sigma 50/1.4-et keress: sokkal jobb! ;)

    Utána meg Sigma 150/2.8 macro. A két Canon közt van árban, de a képe az L-eshez van közelebb.

    Vagy 7D, vagy 70D: mindkettőnek nagyon penge az autofókusz rendszere, a 70D többletszolgáltatásai érdekesek lehetnek (érintős képernyő: ahova tapicskolsz rajta oda fókuszál, stb.).

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Agostino

    addikt

    válasz szalon #19125 üzenetére

    "A későbbiekben egy Canon EF 70-200mm f/4 L (vagy IS, vagy nem) USM még csatlakozna a többihez"

    szeirntem ne le legyen mindegy, is kell bele. fullon kitolva, állvány nélkül, is nélkül imo agyfaszt kapsz mire megfogod

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • k1csi

    senior tag

    válasz szalon #19125 üzenetére

    - lakáson belül portré, tárgyfotózás (rossz fényviszonyok)

    Fényerős obi, vaku, tárgysátor, újabb full frame.

    - nyaralások alkalmával táj/műemlék fotózás

    Utazózoom, esetleg fényerős alapzoom

    Váznak 700D-t néztem ki első körben egy 430 EXII. vakuval.

    Miért pont a 700D? Ha olcsón kell használt 550D/600D féláron, valamivel többért xxD (50/60/70D) vagy pl. használt 6D (ez FF).

    1-es kör:

    APS-C vázhoz felesleges FF UWA üvegeket venned (FF-hez meg inkább 24-70, 24-105). A teljes listából kb. a 17-55 IS-nek van értelme. A 600-as vaku helyett is inkább valami olcsó használt vaku + Yongnuo YN-622C (ebay-ről, ha kell a rádiós vezérlés).

    2-es kör:
    Makróra bármelyik jó, mert makróra annyira le kell rekeszelni az üveget, hogy ott már bármi éles. Stabi helyett állvány. Portréra portréobi (pl. a korábban említett 50 1.4 vagy a Sigma, vagy 85 1.8).

    figyelembe véve, hogy 0-ról indulok
    Mivel nem tudod pontosan mi kell neked ne költsd el az összes pénzed és igyekezz használtat venni, mert ha nem jön be minimális buktával tudod eladni.

    A váz a legnehezebb mert APS-C-ben 550D-től 70D-ig minden jó lehet. Obinak egyenlőre vsz. csak a 17-55 IS és a 50 1.4 (mindkettő van indexen kb. 170k, ill. 75k környékén használtan). Vakuból 430EXII vagy 580EXII mindkettő szintén használtan.

    Ha jobb dinamikás szenzor kell akkor ha játszik lehet még Nikon (5100, 7000, 7100) a jó és megfizethető 1.8-as fixek miatt, hozzá nem stabis Tamron 17-50.

    Ha hordozhatóság kell akkor m43 és pl. a nagyon új (/nagyon szuper) de megfizethető Olympus 12-40 (kitből kivett darab volt 220k, makróra sem rossz) ami különösen nagylátó részen hozza a fixek rajzát (de Oly váz ajánlott hozzá a vázstabi miatt) + Pana 20 1.7, Olympus 45 1.8.

    Ne ragadj le a 700D-nél csak azért mert ma ez az aktuális belépő Canon váz.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • fattyu

    veterán

    válasz szalon #19131 üzenetére

    Vegyél egy vázat meg egy darab obit.

    valamit ami OLCSÓ és lefed kb mindent. Nem érdekes milyen minőségben.

    Csapongasz és dobod be a totál másra való obikat hogy ilyet is akár meg olyat is. Kezdjél el fotózni a lehető legkevesebb befeketetéssel aztán a használat közben rájössz hogy mi az amire SZÜKSÉGED van.

    Mert ez itt elég céltalan agymenés.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • _seth_

    veterán

    válasz szalon #19131 üzenetére

    600d 50 1.8, 18-55 is2, 55-250 is2 szettet tudom ajanlani kezdesnek. Ahogy irod lenne penzed tobbre is de jobb egy olyan szett amit irtam, kelloen nagy tartomany le van fedve az 50esnek pedig ott a jo fenyereje. Kiprobalod, fotozol sokat es majd akkor meglatod, hogy milyen obi kell neked, mivel nem olcsoak ezert nullarol kezdve nem erdemes bevasarolni ennyire, szerintem.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • copass

    veterán

    válasz szalon #19136 üzenetére

    beleestél a jobbgép=jobbkép hibába. én 1100D-vel képelek ~ 2éve.
    hidd el nekem, semmit nem érsz egy jobb géppel, ha nem tudsz fényképezni, mert nem a technikán múlik.
    nagyon-nagyon sok emberkével találkozom hipiszupi vázzal,obikkal és nevetséges szintet hoznak.
    komponálni nem tudnak, lőnek észnélkül 200 képet ahelyett hogy előtte picit átgondolná hogy mit akar egyáltalán és utána képelne.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • csacsi77

    senior tag

    válasz szalon #19136 üzenetére

    Ha már sokan letették a voksukat én is megtenném a tétet.
    Szerintem egy 70D+18-135mm f/3,5-5,6 IS STM kittel járnál a legjobban és az először Ropi által ajánlott Sigma 50mm f/1,4 fixel. Így lenne egy aktuális csúcsvázad APS-C-re, egy kiváló általános objektíved és egy remek fényerős fixed kreatívkodni és ismerkedni a fixek világával.
    Bár mondtad, hogy a videózás nem érdekel annyira, de hátha az is bejön és a 70D-vel nem szenvednél ebben sem hiányt az STM obival. A kihajtható érintőkijelző pedig szuper, ha engem kérdeznének minden gépbe beleraknám, akinek nem tetszik sose nyúljon hozzá, de pl. éjszakai felvételeknél LV alatt én nagyon jól tudtam hasznosítani a rábökök és már megy is dolgot.

    Öreg fater megoldja!!!!

  • k1csi

    senior tag

    válasz szalon #19131 üzenetére

    A Canon pont olyan vázakat akciózik ami pl. engem nem érdekel...
    Számomra pl. a 17-55 is akkor lenne elsősorban érdekes, ha STM fókusza lenne, de ez ugye a videó miatt...
    Ne az alapján próbálj vásárolni, hogy mi az amit a Canon akciózik (mert ezek a cuccok amik valamiért nem mennek ugye), hanem mi az ami neked kellene.

    De ha mégis, 700D + 17-55 2.8 IS (esetleg 18-135 STM, de ahhoz vegyél beltérre még valami fényerős fixet) + 430EXII (esetleg a 600-as vaku, ha nagyon sok pénzed van erre, de egy használt 580EXII meg a YN-622C ott van).
    Ennél többet (pl. nagylátó, makró, tele stb) akkor érdemes venned, ha már tudod mi az ami neked hiányzik.

    Egyébként a helyedben még mindig megnézném azt a m43 (mFT) rendszert (különösen, ha a fotós cuccod hurcolászni is szeretnéd). Nem webes tesztekből írom, hogy érdemes lehet megnézni...

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • copass

    veterán

    válasz szalon #19141 üzenetére

    egyértelműen 70D.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • fattyu

    veterán

    válasz szalon #19136 üzenetére

    az eszetlen obivásárlást próbáltam ellenezni.

    vegyél egy közép vázat. Meg vegyél vagy egy olcsó mindenes obit vagy méginkább egy fix 50 vagy 35öt és aztán elkezded érezni hogy mi nem fölösleges...

    a sigma 10-22 bedobásánál lett sok az agyalás.

    UWA a legnehezebb műfaj. Értelmesen használni marha nehéz, és marha sok embernek tök felesleges is emiatt meg elmegy tőle a kedve. Aztán eladod bukóval... Te pénzed csinálsz amit akarsz.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • matyi012345

    őstag

    válasz szalon #19141 üzenetére

    A 17-55 egy marhajó obi abban biztos lehetsz, tudom hogy sokan odavissza vannak a 18-135-től, de azért az nem éri el azt a minőséget. Átfogás persze mellette szól. Viszont, amellé én biztos hogy nem venném meg az 50/1,4-et, inkább a 85/1,8-at vagy 100/2-t. Ha portré miatt gondoltad akkor meg főleg, a portré gyutáv az olyan 80-140mm (durván) között van. 17-55 IS mellé abszolút feleslegesnek gondolom 50/1.4-est, nem fogod kihasználni. a 85össel meg lenne egy kicsit nagyobb teléd is, meg hasonlóan jó fényerőd is.

    70D váz értelemszerűen jobb mint a 700D, hosszútávra azt választanám de annak ellenére mondom ezt, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesznek jobb képeid a 70D-től.

    Amúgy kezdésnek barátibban hangzik a 70D+18-135 a nagy átfogás miatt, csak aztán nehogy azon gondolkodj hónapokat utána, hogy "milettvolnaha..." már az elején megveszel egy komoly obit. Mondjuk erről az a szerény véleményem, hogy APS-C rendszerre nem gyúrnék rá ilyen izomból hogy 17-55, de ha te tudod hogy nem fogsz feljebb lépni akkor legyen. Nekem tuti hogy piszkálná az oldalamat, hogy későbbi esetleges fullframe váltás miatt a nyakamon marad egy 200ezres obi.

    Minden összevetve, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz :) Na jó ez így erős volt, de szerintem kezdj egy 70D+18-135-el, aztán majd elválik mit veszel még hozzá. De azt az 50-et mindenképp 85-re cserélném, ha mégis a 17-55 mellett döntesz.

    Vakuhoz nem tudok hozzászólni, szerintem elég a 430, ha meg komolyabb vaku kell akkor nem úszod meg a studio vakukat úgysem.

    Amúgy a Tami 17-50 2,8 non vc nagyon jó alternatívája a 17-55-nek, árához mérten.

    [ Szerkesztve ]

  • Terminus_

    aktív tag

    válasz szalon #19136 üzenetére

    Nem akarom elvenni a kedved, de ha jól tudom a Canon rebate akció magánszemélyeknek van, így az ÁFA vissza dologgal együtt nem fog menni, mert a számlának magánszemély nevére kell szólnia. Legalábbis a Canon oldalon levő szabályzat szerint 18.életévét betöltött személyek vehetnek részt benne. Avagy vagy pénzvissza vagy ÁFA vissza (=magán vagy céges vásárlás, de a kettő együtt nem).

    Amikor 2007-ben részt vettem ilyen akcióban, akkor a számla másolatát is be kellet küldeni szkennelve. Gondolom pont azért, hogy tényleg a nevedre szól-e és nem más vagy cég nevére.

    De nyugodtan cáfolja meg, akinek már jött vissza pénz úgy, hogy cég nevére vette a motyót.

    -

Új hozzászólás Aktív témák