Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agyatti

    csendes tag

    Sziasztok!
    Több éve megvan a gépem, eddig "érintetlen". Egy P4P800PE alaplapon egy 2,2 GHz-es Celeron ketyeg, nincs felpörgetve. 512 kbyte memoria van. Most szeretném a gépet kicsit feltupírozni. Gondoltam egy új procit bele, most mintha 400 MHz-es busz sebesség van, és nem tudom, melyik P4-es procit lehet és érdemes megvenni bele egyáltalán? Persze az is kérdés, hogy az 512 memóriával mit kezdjek, mert mintha a sima DDR RAM-okon már túl lépett volna a technika...

    Tudnátok tanácsot adni, mit érdemes még erre az alaplapra feltenni...

    Köszsönöm:

    agyatti

  • agyatti

    csendes tag

    Kösz az infót Fireball7400 és MyCso!

    A gép nálam mindenes, sok kép és filmkezelés, és grafikus tervezést is kell végeznem rajta (ja és persze játékok...). Most 2*256 M a memoria (gondolom a dual miatt legalább 2*512 M-t érdemes venni bele). A videókártya nvidia 5200 (128 Mb tárral) (persze kicsit avult), de bevallom ezt nem készülök kicserélni, ha nem muszály. A prociban egy elérhető árú 3 GHz-es P4 Prescott-ra gondoltam, mondjuk 1 M cache mellett....Ha ezt így összerakom (plussz egy új vinyó), gondolom egész jó és gyors szerkezetet kell kapjak a mostani 2,2 Celeronhoz és 512 M memóriához képest...

    Még egyszer kösz!

    Agyatti

    agyatti

  • agyatti

    csendes tag

    Üdv!

    Előttem a gép (még régi állpotban), az új 3 GHz-es Prescott proci (1 MB L2), 2 * 1 GB memória és egy új SATA-1 winyó (meg egyéb csavarok, vasak, hűtő...). Azt javasolták, hogy még összeszerelés előtt ellenőrizzem, a BIOS tudja-e kezelni a procit. Nekem még az alap BIOS-om van (emlékre 08, vagy 09-es..), viszont ezt a procit csak 17-től tudja kezelni a BIOS (ha jól kerestem meg, "by ASUS"). Nekiálltam BIOS-t frissíteni. Az utolsó, még nem béta a 19-es, nosza, EZFLASH-eljük fel...Azám, de az ASUS azt írja a 14 feletti verziókhoz, hogy csak ASUSLiveUpdate-tel frissítsük, ne hasznájuk, se a régi Aflasht, se az EZFlasht, csak a LiveUpdate-t, vagy az új AfuDOS-t (AfoDOS nylván DOS-alapú rendszerhez kell, nekem nem az van..). LiveUpdate+minden letöltve, LiveUpdate elindítva, (& I'm ON) és nem tud kapcsolatba lépni az ASUS honlappal (FireFox-ból simán megy).

    Ilyenkor hogy lehet BIOS-t frissíteni, van tippetek?

    Kösz a segítséget!
    Üdv! :(

    agyatti

  • agyatti

    csendes tag

    válasz mycso #350 üzenetére

    Kösz a tippet!

    Működött Afudos-sal. Habár az új BIOS-sal első indításra "bad checksum" üzenettel megállt a rendszer, de a "default betöltésekkel" simán indult.

    Üdv! ;)

    agyatti

  • agyatti

    csendes tag

    válasz fireball7400 #383 üzenetére

    Sziasztok!

    1019-es bios mellett megtörtént az új P4 3 GHz-es Prescott beépítése + 2* 1GByte memória, mellette a régi 2*256 kByte, és egy új 400 G winchester. Minden OK volt, 2,5 GByte memóriával 800 FSB mellett 400 SDRAM sebességgel DUÁL-ban indult minden, csodás volt, 1 órán át. Onnantól kezdve minden fagyott, gép leáll, többé nem indul...Szértszedés után Hiren bottal memóriateszt, és kiderült, hogy elszállt az egyik 1 GByte memória és az egyik 256 kByte-os is.....Az 1 GBytos cseréje megtörtént jótállásban... Néhány jó óra szerelés és teszt után 2* 1GByte-al duálban megy a gép, de most már nem hagytam házhűtő nélkül....HŰTÉST NEKI!!! Hiába volt sok nyílás a házon Pentium Presscottot úgy látszik csak forszírozott hűtéssel szabad használni...

    Egyelőre megy a gép és melegszik a szoba... :F

    agyatti

  • agyatti

    csendes tag

    válasz mycso #387 üzenetére

    Köszönöm!

    Bocs, kicsit gyorsan írtam, részletek nélkül....
    1. A memoriákat időzitési összhangban vettem, és a gépkönyv szerint párban 1-1 Gbyte (DIMM A1-B1) és 256-256 kByte (DIMM A2-B2) menniük kellett volna, és valóban egy jó ideig mentek is együtt. Lehet, de nem hiszem, hogy a két különböző memória nyírta volna ki egymást.

    2. A procin egy akkorra aluborda és ventillátor van, "jól megkrémezve" hogy.... A korábbi Celeron hűtőm talán fele, 2/3-a lehet... szóval egy "profi vas", és természetesen működik...

    3. A házat a CPU hűtő belülről fűti és ez a levegő, ha nincs házventillátor, vagy természetes úton próbál kiszállni (miután az én "házam soklukú", gondoltam ez rendben lesz), vagy a tápventillátor a tápon keresztül próbálja ezt kiszívni, miközben a tápban a levegő tovább melegszik.

    4. A fenti megoldás hatékonysága függ az alaplap elhelyezésétől a házban és ház, illetve az egyéb "sallangok, mint vinyó optikai meghajtó, netán floppy" ehhez viszonyított helyzetétől. A légáramlásra nézve a 40-es és 80-as szélességű IDE kábelek, a tápkábelek és a SATA kábel helyzete is okozhat problémát. Nálam a CPU, a kábelek és a vinyó, DVD író közötti fészekben csücsülnek a memóriák, légáramlás szempontjából elég rossz helyen, ami esetleg okozhat olyan problémát, hogy miközben a CPU és az alaplap jó hőmérsékleten van (nem tudom, hol a hőmérő?!), lokálisan egyes pontok hőmérsékletben megfutnak...ez az elméletem...
    Gondoltam túlfeszültségre is, de az összes általam megvizsgált "kondi egészségesen sovány".
    Ezért gondoltam egy jó házhűtőre, és a kábelek lehetséges és még ésszerű összefogására. Sajnos a házam elejére nem tudok hűtőt rakni...hacsak nem barkácsolok rá egyet...

    5. A kritika ül, nem olvastam utána a steppingnek (bevallom nem is tudom pontosan mit jelent), de miután a procimnak utánanyomoztam, a steppingje G1-es. Tuningolni valóban szeretném, de jó lenne, ha a gép stabilan menne az alpokkal, most ezt "vizsgálom, várom". Egyébként a BIOS-ban a CPU szorzója 15-ön áll, és nem engedi változtatni, bármit csinálok, szóval lockolva van, de hogy hogy lehet unlockolni, azt nem tudom..

    Kösz a segítséget és a vélemyényt :K

    agyatti

  • agyatti

    csendes tag

    válasz mycso #391 üzenetére

    Ha a qvl doksiról beszélsz, azt természetesen megnéztem, többször is. A régi memóriám 256-os Samsung volt DDR400. Az új az Kingmax, de nem a táblabeli, mert az DDR333-as, hanem egy "ajánlott" típus DDR400-as. Gondolom a qvl tábla is frissíthető lenne, nem tudom most mennyire az. Mindenesetre, ha a proci lockolt és csak az FSB-vel húzható, akkor az a RAM-ot "húzni" fogja, így majd kiderül mit bír a RAM...

    A Memtestet egyébként tényleg le kellett volna futtatnom előtte..., de ez már késő bánat...

    Most 1 óra nem intenzív használat után CPU: 38, MB: 37 fok. Tegnap, valamivel intenzívebb használatnál egyszer felment a CPU 40 fokra. Valamilyen processzornyúzó alkalmazással meg akarom még hajtani, hogy úgy mit mutat...

    Köszönöm!

    agyatti

Új hozzászólás Aktív témák