Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz lee56 #13069 üzenetére

    nyilván rajtam enyhe-piros szemüveg van, de szerintem a sajtó telehányása, vagy a gyártók kínálatának manipulálása (laptopok, OEM gépek) közül az utóbbi a gusztustalanabb. nyilván kezd irritáló lenni ez a PR-os dolog is, de ezt könnyebb ignorálni, mint az igazságtalan termékkínálatot.

    nem szeretnék flame-et generálni, ha valaki úgy látja ez mégis sikerült, töröltesse modikkal, meg amúgy is ír ide egy-pár házigazda :D

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Fiery

    veterán

    válasz lee56 #13069 üzenetére

    "Amúgy a Jaguar magok (8) azért annyira nem erősek, nem? Desktop Kaveri 4 magja simán nagyobb teljesítményt fog adni, más kérdés hogy bizonyára nagyobb fogyasztás is fog járni e bónusz mellé."

    Nehez direktben egymashoz hasonlitani a Jaguar es a Piledriver/Steamroller (Trinity/Richland, Kaveri) magokat, foleg az utobbiak modulos felepitese miatt. De ha mindenkepp egymashoz hasonlitod oket, mondjuk core-for-core, clock-for-clock alapon, akkor eleg sz*rul jon ki a Piledriver/Steamroller :) A Jaguar ugyanis egy jobb, hatekonyabb, gyorsabb architektura osszessegeben, es ha megfeleloen fel tudjak skalazni orajelben, akkor siman az lehet a jovoje az AMD mainstream desktop/mobil platformjanak is. A Kaverit (a CPU-reszt) elnezve, en amondo vagyok, a Carrizo lehet az utolso a Family 15h (Bulldozer, Piledriver, Steamroller, Excavator) vonalon, es utana a kovetkezo mainstream APU mar inkabb a Family 16h (Jaguar) architekturara epitkezhet. Hasonloan, mint amikor a Pentium M-bol lett vegul a Core 2 (Conroe) az Intelnel, a P4 vonalat pedig kukaztak. De ez csak egy sejtes a reszemrol.

    "szerinted mégis hány év telik el mire ez kökemény reality nem lesz, gondolva főként a globális elterjedés és a szoftverprogramozók felnövéséhez a feladathoz?"

    Ha atall az AMD minden vonalon a Jaguarra, akkor 4 Jaguar mag teljesen jo lehet egy eros iGPU mellé. A 2 magot / 1 modult a jelenlegi architektura eseten ertettem, Jaguarbol "elfer" 4 mag is.

Új hozzászólás Aktív témák