Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • james

    aktív tag

    válasz nbl2 #312 üzenetére

    Üdv,

    [link]

    Itt találtam egy érdekes beállítást. "03-06-2008, 11:24 AM 4Qman" (Felülről a negyedik.) A srác 521 FB ig jutott!!!

    Ami a lényeg és ezt én is megerősítem a lap roppant kényes az MCH GTL ref értékre ez egyébként kapcsolatban lehet a VTT FSB vel, mert mindkettő lényegében befolyásolja az elérhető FSB-t. A gond, hogy ezek az értékek nem feltétlenül azonosak minden lapnál, nekem pont bejönnek, viszont az én lapom ritka egy elb@szott példány. Autó beállításoknál épp csak viszi a 310 FSB-t, ami egy York esetében több mint gáz.

    Ami nekem eddig bejött:
    Ram 1:1 (talán megy feljebb is)
    PCI bus 37.3
    MCH voltage 1.244 (ez kell, mert enélkül instabil volt, esetleg lehet valamivel több)
    MCH GTL ref 0.7108
    VTT FSB voltage 1.18
    spread spektrum enabled (ezt nem tudom, elvileg a disabled a jobb, de nálam volt, hogy nem. Talán mert az elkent spektrum kevesebb zajt generál, ki kell próbálni)

    egyébként én használom még a green powert és az eist is.

    ezekkel úgy tűnik az enyém még 400 fsb nél is prime stabil, ami nálam nem rossz eredmény, de lehet megy még feljebb is, még nem próbáltam.

    Utána néztem az okoknak is. A probléma oka, hogy a GTL busz, ami gyakorlatilag az FSB elég érzékeny a különféle zajokra, feszültségekre. Mind a prociban mind a lapon van egy terminátor ami, ha jól tudom zajcsillapító célzatú, de más más feszültségget kell beállítani nekik. Elvileg ezek a feszek ráadásul prociról procira változhatnak, szóval magas FSB eléréséhez minden elemet külön kell finomhangolni. A jó benne, hogy lehet, viszont elég macera.

Új hozzászólás Aktív témák