Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LarsR

    tag

    válasz dewil666 #16818 üzenetére

    Lehet hogy én gondolom rosszul, de az alábbi procik közül az x7800-as az ami jelentősebb, mármint amire még érdemes lenne cserélni az itt leírtak közül. A cserét és a bios frissítést picit akkor elhalasztom azt hiszem. Meggondolom még.... .

    A melegedést már megszoktam, 4 éves a gépem, újjonan vettem. 2 évig amíg tartott a gari nem nyúltam hozzá, viszont utánna már igen. Pl a hdd kereten aluminium borítás volt, és a hdd-m 45C-ra is felment, na ezt leszedtem róla gyorsan és utánna nem ment 36C felé (a mostani 500gb stabil 34C).

    A műanyagot, ahol ram, proci van kifurkáltam. Nem koszolódik jobban mint egyébként és egy álltalam összedobott (házilag) cooler paddal elég rendesen le is tudtam hűteni. A coolerpadban rendes atx-es tápokból kiszedett ventiket raktam és külső táppal használtam. Jelenleg nincs nállam, de megvan. Nemrég pasztáztam újra a gépet, kb 2-3 hete, artic cooling mx-4-el. A ventillátort is lemostam alkoholos spay-vel, mintha új lenne, nem csak kinézetre, de hangra is, pedig 2 éves az is.

    Gondoltam rá, hogy teszek be pluszba még vagy 2 ventillátort, egyik a cpu fölött lenne a másik a gpu-ra fújná a kinti levegőt. Találtam 1,7x1,7x8mm -es ventiket (5v), amiknek elméletileg 11000-es fordulata van. Lehet hogy hangos, de igazából a melegedésre szerintem írtó nagy hatással lenne. Bár ezt szerintem biztosra csak a beépítés után lehetne megmondani.
    Egyébként még soha nem csináltam bios frissítést. Ez ügyben is tudnál tanácsot adni? Mire figyeljek oda? Programok?stb..

    [ Szerkesztve ]

    http://ge.tt/7JbBk5Z?c

Új hozzászólás Aktív témák